Mājinieku jahtas gūst vairākas uzvaras Latvijas atklātajā jūras burāšanas čempionātā

Vairākas pašmāju jahtas izcīnīja uzvaras Latvijas atklātajā jūras burāšanas čempionātā "Baltic Open Regatta", kas nedēļas nogalē finišēja Rīgā, informēja organizatori. Sacensībās, kur piedalījās 36 ekipāžas un 200 burātāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Francijas, laureātus noteica četrās ieskaites grupās.

Lielākajā čempionāta grupā LAT LYS uzvarētājus noteica trīs apakšgrupās. LAT LYS 1 apakšgrupā ar pārliecinošu 10 punktu pārsvaru uzvaru svinēja  2013.gada čempione, Rīgas jahta “Guru” ar kapteini Arni Remesu. LAT LYS 2 apakšgrupā jau ceturto gadu pēc kārtas čempiona titulu izcīnīja Usmas jahtkluba jahta “Arabella” ar kapteini Staņislavu Backānu, bet LAT LYS 3 apakšgrupā, kur cīņa par čempiona titulu bija vissīvākā, uzvarēja jahtkluba "Engure" jahta “Diks” ar kapteini Aldi Liepiņu.

ORC ieskaites grupā ar piecu punktu pārsvaru uzvarēja kapteiņa Marta Tammes vadītā Igaunijas jahta “Katarina Jee”. Vienīgā Latvijas jahta šajā grupā “Irisha” ar kapteini Aleksandru Smertjevu finišēja 4.vietā.

Daudzkorpusu jahtu klasē čempiona titulu izdevās nosargāt katamarānam “Kani Keli” un kapteinim Edgaram Salmanim. Vienlaicīgi ar Latvijas atklāto jūras burāšanas čempionātu norisinājās arī Krievijas čempionāta sportiskajā Open 800 klasē pirmais posms, kur uzvarēja jahta “Aļaska”.

Latvijas čempionāts sākās 29.jūnijā un risinājās  Rīgas jūras līcī piecos posmos. Burātāji apmeklēja Roju, Romasāri, Roņu salu, Kuivižus un Rīgu, veicot 220 jūras jūdzes jeb 407 kilometrus. Sacensības organizēja Latvijas Zēģelētāju savienība, nodibinājums “Baltic Open”, Rojas jahtklubs, Kuivižu jahtklubs, jahtklubs “Auda” un Pilsētas jahtklubs.

Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts ir lielākās un nozīmīgākās sacīkstes Latvijā jūras jahtām, kas notiek ik gadu jūnija beigās vai jūlija sākumā, piesaistot ne vien pašmāju, bet arī kaimiņvalstu burātājus.