LOK prasa prioritāri uzlabot sporta nozares situāciju Latvijā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijas laikā 2013.gada 15.martā tika papildināta un pieņemta rezolūcija, kurā izskaidrota sporta nozares situācija Latvijā, kā arī minēti vairāki problemātiski un sasāpējuši sporta jomas jautājumi, kuru risināšanu nevar atlikt uz vēlāku laiku. Tagad rezolūcija iesniegta valdībai un Saeimai, informē LOK preses nodaļa.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis ir ierosinājis Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim nākamajā Nacionālās sporta padomes sēdes darba kārtībā iekļaut divus būtiskākos problēmjautājumus – sporta pedagogu darba samaksas paaugstināšana un programmas „Augstas klases sasniegumu sports” finansējuma palielināšana.

„2014. un 2015.gada valsts budžetos, programmai „Sports” šajās divās sadaļās nav paredzēts finansējumu palielināt, tāpēc ir svarīgi pirms budžeta pieņemšanas atbildīgās amatpersonas pārliecināt, ka finansējums sporta skolotājiem un treneriem, kā arī sportistiem ir jāpalielina,” norāda Vrubļevskis.

LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki uzskata, ka turpmāk sportam ir jākļūst par vienu no galvenajām valsts prioritātēm, lai popularizētu sporta un veselīga dzīvesveida nozīmi sabiedrības attīstībā. Tas prasa novērtēt sportisko sasniegumu lomu tautas pašapziņas un saliedētības stiprināšanā, ievērot Latvijas sporta likumdošanas principus, kā arī apzināties nepieciešamību nodrošināt sporta darba nepārtrauktību un pēctecību mūsdienu apstākļiem atbilstošās sporta bāzēs dzīvesvietu tuvumā visos Latvijas reģionos no jaunatnes sporta līdz pat augstu sasniegumu sportam.

LOK aicina valdību un Saeimu palielināt (atjaunot pilna apjoma) finansējumu treneru algām pašvaldību dibinātās un privātās sporta izglītības iestādēs (sporta skolas, sporta klubi u.tml.), nosakot samaksu par vienu slodzi ne mazāk kā četras valstī noteiktās minimālās mēnešalgas. Nepieciešams nodrošināt pastāvīgu un konkurētspējīgu finansējumu Latvijas labākajiem sportistiem, nacionālo izlašu sportistiem un treneriem, gatavojoties un piedaloties Eiropas un pasaules čempionātos un Olimpiskajām spēlēm: Soči – 2014 un Rio – 2016, kā arī Pasaules Jaunatnes vasaras un ziemas Olimpiskajām spēlēm Nanjing (Ķīna) – 2014 un Lillehammera – 2016.

Valsts budžeta apakšprogrammu „Dotācija Latvijas Olimpiskajai komitejai valsts galvoto aizdevumu atmaksai” vajadzētu pārveidot par atsevišķu (jaunu) Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programmu, sākot no 2014.gada 1.janvāra.

Tāpat rezolūcijā runāts par sabiedriskā labuma organizāciju likumdošanas pilnveidi, grozījumiem likumos, kas atļautu legālo azartspēļu, loteriju un totalizatoru sociāli atbildīgu reklāmu pieaugušo sporta pasākumos Latvijā (Latvija ir viena no trim Eiropas valstīm, kur tas aizliegts) un citiem jautājumiem.

Rezolūcija ir nosūtīta Latvijas Republikas Ministru prezidentam un Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšsēdētājam Valdim Dombrovskim, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Ivanam Klementjevam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti