Liepāja pulcē Eiropas čempiona titula kārotājus minigolfā junioriem

Liepāja šonedēļ kļuvusi par Eiropas minigolfa galvaspilsētu. Pilsētā pie jūras sapulcējušies labākie spēlētāji, kuri cīnīsies par Eiropas čempiona titulu minigolfā junioriem - Eiropas junioru (U-19) čempionātā minigolfā (YEC). Parasti šāda līmeņa sacensības notiek ārpus telpām, taču ņemot vērā piemēroto infrastruktūru tieši Liepājas Olimpiskajā centrā, šoreiz medaļas tiks izcīnītas tieši tur.

Liepāja pulcē Eiropas čempiona titula kārotājus minigolfā junioriemInga Ozola

  Liepāja sevi par minigolfa galvaspilsētu sauc ne bez pamata.

  „Minigolfs Latvijā aizsākās 1989. gadā Siguldā, kad tika uzbūvēti pirmie laukumi, bet mēs bijām otrie. Liepājā to aizsākām 1991. gadā. Esmu viens no pionieriem,” uzsver viens no šī sporta veida iedibinātājiem Latvijā, minigolfa kluba „Līva” prezidents Verners Kiršs.

  Šogad minigolfam Latvijā paliek 30, saka Verners Kiršs, akcentējot liepājnieku nozīmi šī sporta veida attīstībā:

  ''Tā nu ir sanācis, ka spēcīgākie spēlētāji nāk no Liepājas, tie, kuri izmācījušies un palikuši dzīvot Rīgā, to turpina attīstīt galvaspilsētā. Jānis Medveckis Mežaparkā ir uztaisījis laukumus, viņa juniori šogad šeit jau spēlē. Federācijas sēdeklis ir Liepājā, tāpēc sevi dēvējam par minigolfa galvaspilsētu.”

  Liepājniekiem ir liels gods pirmo reizi rīkot šāda mēroga sacensības. Treniņi jau sākušies jūlija beigās, lai spēlētāji varētu iepazīt laukumus. Kopumā sacensībās būs 18 dažādi laukumi.

  „Ir piecas meiteņu komandas – ir jābūt vismaz trīs meitenēm, zēnu komandas ir sešas, kur jābūt sešiem spēlētājiem. Mums ir nepilna komanda – četri spēlētāji. Sākumā nosaka uzvarētājus komandās un vēlāk individuālās sacensības,'' Verners Kiršs stāsta par sacensību norisi.

  Latvijai šoreiz nav savu komandu, tāpēc jaunieši startēs individuāli. Tieši jauniešu vidū, salīdzinot ar pieaugušo sportu, konkurence ir visspēcīgākā.

  Čempionātā piedalīsies arī liepājnieks Rūdolfs Lagzda. Viņš ir gandarīts par iespēju startēt tik augsta līmeņa sacensībās mājās, kaut gan viņam jau ir starptautiska pieredze. Interese par minigolfu radusies dažādu sakritību dēļ.

  „Staigāju pa parku un gribējās paspēlēt. Bija tā, ka spēlējot futbolu, guvu traumu. Lai pavadītu savu brīvo laiku, sāku spēlēt minigolfu un tagad jau to daru septiņus gadus,” stāsta Rūdolfs.

  Latvijas Minigolfa klubu asociācijas prezidente Inese Kupce aicina jauniešus ļauties jauniem izaicinājumiem un sākt spēlēt minigolfu, tā ātri vien ir iespēja aizceļot uz citām zemēm un piedalīties starptautiska mēroga sacensībās:

  „Bērnus, kuriem ir pacietība un kuri grib doties uz Eiropas čempionātu nemaz tik tālā nākotnē, aicinu iet pieteikties un sākt spēlēt. Lai aizbrauktu uz čempionātu un nokļūtu komandā, tas nemaz neprasīs tik ilgu laiku.”

  Eiropas čempionātā minigolfā piedalīsies 79 spēlētāji un 30 treneri no 11 valstīm. Interesenti šajās dienās, sākot no 7. augusta līdz pat sacensību noslēgumam 10. augustā, var brīvi doties vērot sacensību norisi Liepājas Olimpiskajā centrā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti