Ļepeškins Madonā uzvar Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās ar slēpēm sprintā

Latvijas sportists Ritvars Ļepeškins otrdien Madonā bija ātrākais Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās ar slēpēm sprinta sacensībās.

Otrdien pirmie startēja U-17 vecuma grupas sportisti, no kuriem ātrākais 2,7 kilometrus garajā sprinta distancē bija Ļepeškins. Viņš finišu sasniedza pēc 11 minūtēm un 19 sekundēm.

Uzreiz ārpus labāko trijnieka palika Lūkass Siliņš, kurš no uzvarētāja atpalika minūti un 16 sekundes, Renārs Grasis, zaudējot minūti un 48 sekundes, ierindojās septītajā pozīcijā, Mārtiņš Dzenītis finišēja nepilnas piecas minūtes vēlāk par uzvarētāju un ieņēma 12.vietu, kamēr Bruno Šterns piekāpās gandrīz sešas ar pusi minūtes un noslēdza sacensības 19.pozīcijā.

Sieviešu konkurencē 2,2 kilometru sprinta sacensībās uzvaru izcīnīja Zviedrijas sportiste Maja Lundholma, kura finišēja 11 minūtēs un 21 sekundē.

No Latvijas pārstāvēm augstāko vietu ieņēma Anete Salava, kura, atpaliekot no uzvarētājas divas minūtes un 18 sekundes, ierindojās 14.pozīcijā. Par vienu vietu zemāk finišēja Liene Riekstiņa, kura zaudēja labākā rezultāta īpašniecei trīs minūtes un piecas sekundes, Arīna Grigorjeva piekāpās četras minūtes un četras sekundes un ieņēma 18.vietu, bet Laura Krūmiņa, Anete Vintiša un Elma Bremze noslēdza sacensības attiecīgi 22., 23. un 25.vietā.

Tikmēr pasaules junioru čempionāta ieskaitē jeb U-20 sacensībās Uģis Beķeris dalīja piekto vietu, 3,3 kilometru distancē finišējot 14 minūtēs un septiņās sekundēs jeb tieši vienu minūti lēnāk par uzvarētāju Albinu Gezēliusu no Zviedrijas. Vēl Gustavs Staņa bija astotais, Audris Odo Vītoliņš dalīja 13.vietu, bet Dāvis Vintišs bija 32. no 37 sportistiem.

Juniorēm par 200 metriem īsākā distancē Elīza Madsena bija desmitā ar finiša laiku 16 minūtes un 57 sekundes, uzvaru izcīnījušajai zviedrietei Ella Tūresonei zaudējot vienu minūti un 38 sekundes. Savukārt Elīze Bremze bija 29. starp 38 sportistēm, Žozefīna Zavjalova finišēja 31., Nadežda Fedotova - 34., bet Anete Strauta izstājās.

Eiropas čempionātā pieaugušajiem, kas vienlaikus bija Pasaules kausa otrais posms, Latvijas pārstāvji startēja tikai vīriešu konkurencē. Nauris Raize bija 28., 3,6 kilometru distancē finišējot 15 minūtēs un 39 sekundēs un čempionam Jūnatanam Stālam no Zviedrijas zaudējot vienu minūti un 23 sekundes. Jānis Baunis un Andris Jubelis bija 34. un 35., bet Toms Veits ieņēma 42.pozīciju 53 orientieristu konkurencē.

Dalību sacensībās apstiprinājušas komandas no Čehijas, Šveices, Somijas, Ukrainas, Bulgārijas, Japānas, Lietuvas, Igaunijas, Skandināvijas valstīm, Austrijas, Kazahstānas, Rumānijas, Turcijas, kā arī ASV.

Līdz šim Latvijā 2013.gadā ziemas orientēšanās norisinājies Eiropas čempionāts, bet 2006.gadā - Pasaules kauss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti