Latviju badmintonā Eiropas spēlēs pārstāvēs trīs sportisti trijās disciplīnās

Latviju badmintonā pirmajās Eiropas spēlēs šovasar Baku pārstāvēs trīs sportisti trijās disciplīnās, otrdien informēja Latvijas Badmintona federācija. Vienspēlēs startēs Kristīne Šefere un īpašo ielūgumu saņēmušais Reinis Krauklis, bet sieviešu dubultspēlēs Šefere cīnīsies duetā ar Ievu Popi.

Krauklis saņēma vienu no trim īpašajiem ielūgumiem, kuru īpašnieki papildināja kvalifikāciju izpildījušo sportistu sarakstu. Badmintona turnīrā vienspēlēs piedalīsies 32 dalībnieki, bet dubultspēlēs startēs pa 16 pāriem. Pirmās Eiropas spēles notiks no 12. līdz 28. jūnijam.

Trīs Latvijas badmintonistu piedalīšanos Baku turnīrā un Latvijas pārstāvību trijās no piecām badmintona disciplīnām par sporta veidā lielu sasniegumu nosauca Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics. Viņš cer, ka tas palīdzēs veicināt badmintona attīstībā Latvijā un piesaistīs jaunus spēlētājus.

Eiropas spēļu dalībniekus noteica pēc spēlētāju vietas Pasaules Badmintona federācijas reitingā 26.martā. Kvalifikācijas noslēgumā 19 gadus vecais Krauklis bija trešais aiz svītras, un trim kvalifikāciju neizpildījušajiem dalībniekiem organizatori varēja piešķirt īpašos ielūgumus. 

Šogad Krauklis kopā ar Šeferi kļuva par Latvijas čempionu jauktajās dubultspēlēs. Šefere kvalifikācijas noslēgumā Pasaules badmintona reitingā bija 186.vietā, un tas viņai deva 28. no 32 ceļazīmēm uz Baku. Šeferes un Popes duets jauktajās dubultspēlēs kvalificējās ar 16.vietu rangā.

Latvijā pašlaik ir nedaudz vairāk kā 500 oficiāli reģistrētu badmintona spēlētāju. Badmintona klubi darbojas 13 pilsētās, bet badmintonam piemērotas ir vairāk nekā 25 sporta zāles, kur notiek treniņnodarbības.

Latvijas badmintonisti ir apņēmušies cīnīties arī par kvalificēšanos Riodežaneiro olimpiskajam turnīram, kurp dosies pa 38 sportistiem vīriešu un sieviešu vienspēļu turnīros, bet trim dubultspēļu turnīriem kvalificēsies 16 pāri. Olimpiskajā turnīrā vīrieši un sievietes sadalīs medaļas vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti