Latvijas ziemas orientieristiem piektā vieta Eiropas čempionāta stafetes sacensībās

Latvijas ziemas orientieristi svētdien Somijā izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā orientēšanās sportā ar slēpēm komandu stafetes sacensībās vīriem.

Raivo Kivlenieks, Andris Kivlenieks un Nauris Raize stafetē, kurā katrs dalībnieks veica 9,9 kilometrus, uzvaru guvušajai Zviedrijas komandai zaudēja piecas minūtes un piecas sekundes.

Zviedrijas trio par 15 sekundēm pārspēja Krievijas otro komandu, bet trešā palika Somija.

Zīmīgi, ka Latvija tikai par sekundi apsteidza Čehijas komandu. Pēc otrā etapa, kad bija nostartējuši brāļi Kivlenieki, Latvija atradās trešajā vietā.

Kopējā ieskaitē gan Latvija guva astoto vietu, tomēr augstāk bija trīs valstu otrie sastāvi un tie oficiālajos rezultātos netika skaitīti.

"Gāja diezgan labi, Raivo ar Andri izdarīja labu darbu, iespējams, pat pārāk labu... Kaut kur zemapziņā tas laikam ietekmēja arī manu startu, kad jau aizgāju bara efektā, pieļaujot kļūdu uz desmito punktu," Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) citē Raizi. "Pēc tam apjuku un saminstinājos arī tālāk, jo bija daudz īsceļu. Līdz galam pieļāvu vēl dažas kļūdas, rezultātā nācās finišā cīnīties ar čehiem."

"Iespējams, kļūdījāmies ar etapu izvēli - vajadzēja man iet pirmo etapu. Barā būtu vieglāk braukt, pirmajā etapā būtu tāpat kā Raivo, kas pavērtu lielākas iespējas cīņai par medaļu tālākajā sacensību gaitā," izteicies Raize.

Tikmēr dāmām piekto vietu ieņēma Līga Valdmane, Monika Badune un Vilma Alberinga, taču viņas bija pēdējās starp finišu sasniegušajām.

Savukārt junioriem U-20 vecuma grupā Latvijas pārstāvji Niks Pļaviņš, Andris Sarkšņa un Māris Heinols ieņēma devīto vietu, bet U-17 grupā piektie bija Jēkabs Putniņš, Rūdolfs Matīss Vimba un Pauls Alberings.

Tāpat piekto vietu U-17 jaunietēm ieņēma Arta Renāte Rulle, Anna Emīlija Suta un Elizabete Ločmele.

"Arta distanci veica ļoti labi, taču esot trūcis ātruma. Arī Annai veicās ļoti labi, kaut distances sākumā un beigās tika pieļautas nelielas kļūdas," izteikusies Ločmele. "Arī es esmu priecīga. Uz distances beigām noķēru zviedrieti, kas finišēja ceturtā, taču sanāca neliela kļūda uz desmit sekundēm, kā dēļ viņu pazudēju un nevarēju vairs noķert. Šī distance man patika vislabāk, jo bija gan tehniski pietiekami sarežģīta, gan arī ātra."

Pirms tam šajā čempionātā individuālajās distancēs Raivo Kivlenieks izcīnīja 14.vietu sprintā un 15.vietu garajā distancē, bet sestdien vidējā distancē Andris Kivlenieks palika 16.pozīcijā.

Tāpat Latvija šonedēļ guva astoto vietu jaukto pāru stafetē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti