Latvijas vīriešu komanda iegūst 57.vietu šaha olimpiādē, dāmas sasniedz 47. pozīciju

Latvijas vīriešu komanda atklātajā ieskaites grupā ieguva 57.vietu otrdien Indijā finišējušajā Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) olimpiādē, liecina rīkotāju informācija. Atsevišķajā sieviešu ieskaitē Latvijas dāmas sasniedza 47. pozīciju.

Čennajā aizvadītajā turnīrā Latvijas vīrieši 187 komandu konkurencē 11 kārtās sešos mačos uzvarēja, izcīnīja vienu neizšķirtu un četriem pretiniekiem zaudēja, iekrājot 13 punktus. Čempionu titulu ar 19 punktiem nodrošināja Uzbekistānas komanda.

Arī sieviešu turnīrā Latvijas rēķinā 11 kārtās bija 13 punkti par sešiem uzvarētiem mačiem, vienu neizšķirtu un četriem zaudējumiem. Uzvaru 162 komandu konkurencē kopš 28. jūlija notikušajā olimpiādē izcīnīja ukrainietes ar 18 punktiem.

Latvijas sieviešu komandā bija iekļautas Laura Rogule, Ilze Bērziņa, Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, Nellija Maklakova un Melānija Luīze Jansone. Vīriešiem Latviju pārstāvēja Normunds Miezis, Toms Kantāns, Ritvars Reimanis, Edgars Ungurs un Maksims Golubovskis.

Abās Latvijas komandās ir paaudžu maiņa, tādēļ sastāvā iekļāva daudz debitantu, un Latvijas Šaha federācija augstus uzdevumus nebija izvirzījusi. Tomēr abas komandas sasniedza mērķi olimpiādē finišēt augstāk par savu vietu turnīra starta reitingā, kas bija attiecīgi 64. vieta atklātajā ieskaitē un 50. vieta sievietēm.

Debija šaha olimpiādē bija Ter-Avetisjanai, Maklakovai un Jansonei, kā arī Unguram, Golubovskim un Reimanim. Savukārt Bērziņa startēja šahistes gaitās jau 11. olimpiādē.

Iepriekšējā olimpiādē 2018. gadā Gruzijā latvietes ieņēma 36. vietu, bet vīriešu komanda finišēja 45. pozīcijā. Labākie sasniegumi šaha olimpiādē Latvijai bija 1992. gadā, kad vīriešu komanda sasniedza piekto pozīciju, bet sievietes izcīnīja 12. vietu.

No potenciālajiem favorītiem dalībai olimpiādē netika pielaista agresorvalsts Krievija, savukārt Ķīnas šahisti uz Indiju nedevās pandēmijas izraisītu apsvērumu dēļ. Turnīrs sākotnēji bija plānots Krievijas pilsētā Hantimansijskā, bet pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā sacensības pārcēla uz Indiju.