Latvijas Vingrošanas federācijā cer nepazaudēt Krievijas pilsonību saglabājušo mākslas vingrotāju Polstjanaju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Augstus sasniegumus mākslas vingrošanā guvušajai Latvijas sportistei Jeļizavetai Polstjanajai saglabātas Krievijas pilsonības dēļ turpmākās karjeras izredzes ir sarežģījušās, tomēr viņa septembrī startēs pasaules čempionātā. Latvijas Vingrošanas federācija (LVF) cer pēc sezonas galvenā starta sarunās ar sportisti kopīgi rast risinājumu, lai Polstjanaja arī turpmāk varētu startēt zem sarkanbaltsarkanā karoga, LSM.lv pastāstīja LVF ģenerālsekretāre Natālija Prokofjeva.

Polstjanaja četrus gadus ļoti labā līmenī pārstāvēja Latviju, bet pašreizējā situācijā, kad viņai ir arī agresorvalsts Krievijas pilsonība, nākotnes izredzes ir neskaidras.

Jūrmalā dzimusī Polstjanaja iepriekš lielāko daļu sportistes karjeras pavadīja Krievijā, no kuras pilsonības viņa nav atteikusies. Milzīgais konkurences līmenis mākslas vingrošanā Krievijā veicināja Polstjanajas interesi starptautiskā līmenī pārstāvēt Latviju, kur pilsonību Polstjanaja ieguva ar Saeimas lēmumu 2018. gadā. Polstjanaja ir pašlaik spēcīgākā Latvijas mākslas vingrotāja – viņas meistarību apliecina augsta līmeņa rezultāti, tostarp jūnijā izcīnīta 4. vieta Eiropas čempionātā vingrojumā ar apli. 

Saglabājot Krievijas pilsonību, Polstjanaja Latvijā nevar pretendēt uz finansējumu no organizācijām, kas saņem valsts budžeta līdzekļus. Sporta likums gan neparedz ierobežojumus valsts finansējuma saņemšanai Latvijas sportistiem, kam ir arī Krievijas vai Baltkrievijas pilsonība. Prokofjeva atzina, ka pašlaik LVF nav skaidrs, pēc kādiem normatīvajiem aktiem nedrīkstētu Polstjanajai piešķirt valsts finansējumu, taču federācijas rīcībā tik un tā nav būtisku līdzekļu, kas ļautu finansēt sportistes startus. Polstjanaja gan saņēma ne tikai Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) finansējumu, jo viņa ir pašvaldības iestādes Rīgas Vingrošanas skolas audzēkne, kas līdzfinansēja viņas dalību dažādās sacensībās. 

Tomēr Polstjanajai septembra vidū pasaules čempionātā Bulgārijā tāpat būtu jāstartē uz sava rēķina, jo LOV piešķirtās finanses sacensībām un treniņiem viņa bija izmantojusi jau iepriekš sezonas gaitā. Polstjanajai nepieciešamība pasaules čempionātā startēt par saviem līdzekļiem nebija nekāds pārsteigums – to sportiste zināja jau iepriekš, uzsvēra Prokofjeva. Savukārt cerībām uz sponsoriem sportā pašlaik īsti nav pamata, paskaidroja LVF ģenerālsekretāre.

LVF nosūtīja Polstjanajai vēstuli, kurā informēja, ka viņa 2022. gadā var piedalīties Pasaules Izaicinājuma kausa sacensībās augusta beigās Rumānijā un septembrī pasaules čempionātā. Tālāku plānu pagaidām nav, un Prokofjeva paskaidroja, ka LVF pēc pasaules čempionāta ar Polstjanaju varētu izrunāt viņas nākotnes iespējas Latvijas sportā. 

"Mēs ļoti vēlamies, lai viņa [Polstjanaja] turpinātu pārstāvēt mūsu valsti. Nav tā, ka mēs kaut ko izdomāsim un izdarīsim, viņa šeit neatgrieztos un nevarētu mūs pārstāvēt," uzsvēra Prokofjeva. "Tomēr Jeļizavetai vajadzētu saprast, ka ir nostādnes un vadlīnijas, ir situācija pasaulē. Viņai ir 19 gadi, viņa nav maza meitenīte, kas nesaprot, kas notiek. Kas būs tālāk, neviens nezina, bet mēs zinām, kā gribam ar viņu strādāt tālāk. Ja viņa tam arī piekritīs un mēs varēsim vienoties, tad turpināsim strādāt."

Polstjanaja aģentūrai LETA iepriekš teica, ka atteikties no Krievijas pilsonības viņa nevar, jo Krievijā dzīvo sportistes ģimene, draugi un tuvākie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti