Latvijas U-17 izlases hokejisti ar zaudējumu sāk Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas U-17 izlases hokejisti otrdien Rumānijā Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādi sāka ar zaudējumu 1:5 pret Šveices vienaudžiem.

Gunta Bāliņa un Ērika Miļūna trenētās komandas labā vienīgos vārtus guva Dāvis Zembergs. Grupu turnīra otro spēli Latvijas jaunie hokejisti aizvadīs trešdien pret Krieviju, kas pirmajā spēlē Šveici uzvarēja ar 6:1.

Citās Brašovā notiekošajās sacensībās augstāko vietu no Latvijas sportistiem otrdien ieņēma šorttrekistu komanda - Ieva Haino, Marta Paškevica, Roberts Jānis Zvejnieks un Tomass Bakēvics, kuri palika sestie 3000 metru jauktajā stafetē. Latvijas kvartets aizkļuva līdz B finālam. 1000 metru individuālajās sacensībās Haino ierindojās 9. vietā, Paškevica 12. vietā, bet jauniešiem Zvejnieks ieņēma 23. bet Bakēvics 26. vietu. Jau ziņots, ka Zvejnieks pirmdien bija ceturtais 500 metros, bet 1500 metros viņš ieņēma 5. vietu.

Biatlonā 12,5 kilometru individuālajā distancē 35. vietu izcīnīja Linards Zēmelis, bet 45. bija Ingus Deksnis. Uzvarēja vācietis Dominiks Reiters. Jaunietēm 10 kilometru individuālajā distancē Rasma Rudzīte ieņēma 59. vietu, bet uzvaru svinēja Mariona Deigenteša no Vācijas.

Slēpošanā 5 kilometru klasiskajā distancē Kitija Auziņa finišēja 39. vietā, bet uzvaru izcīnīja Anastasija Sadova no Krievijas. PUišiem 7,5 kilometru klasiskā stila distancē Indulis Bikše ieņēma 52., bet Jānis Šņoriņš 73. vietu. Uzvarēja Aleksejs Červotkins no Krievijas.

Snovborda sacensībā snovbordkrosā Nauris Putenis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, beigās paliekot 12. vietā, bet Eduards Dūmiņš sacensības beidza 20. vietā. Par olimpiādes uzvarētāju kļuva Žeroms Laimens no Šveices.

Kalnu slēpošana milzu slalomā jauniešiem Miks Zvejnieks un Armands Zariņš nefinišēja otrajā braucienā un palika bez ieņemtās vietas. Zelta medaļu izcīnīja Manuels Anevanters no Austrijas.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde ir lielākais kompleksais sporta forums jauniešiem, kas Brašovā ilgs līdz piektdienai. Sacensības ar Latvijas sportistu līdzdalību notiek visos astoņos sporta veidos – daiļslidošanā, distanču un kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā, šorttrekā un tramplīnlēkšanā.