Latvijas telpu futbolistus kvalifikācijas turnīrā Jelgavā gaida nopietni pretinieki

Ļoti atbildīgas spēles šonedēļ paredzētas Latvijas telpu futbola izlasei, kas Zemgales Olimpiskajā centrā aizvadīs priekšsacīkšu turnīru 2020. gada Pasaules kausa kvalifikācijā. Jelgavā trešdien startēs turnīrs, kur mājinieki sacentīsies ar trim valstsvienībām. Lai arī traumas un slimības ieviesušas korekcijas, vismaz uz papīra par favorīti uzskatāmā Latvijas izlase tik un tā ir tuvu savam labākajam sastāvam un komandas mērķis ir uzvara turnīrā savu skatītāju priekšā.

Futzāla sezona šobrīd strauji tuvojas izšķirošajiem notikumiem, tāpēc skaidrs, ka spēlētājiem jācīnās ar nelielām mikrotraumām. Tāpat Latvijas izlases kandidātu sarakstā korekcijas ieviesa saslimšanas, kas ziemas vidū ir visai pašsaprotama problēma. Komandas galvenais treneris Artūrs Šketovs Latvijas Radio paskaidroja, ka arī šoreiz dažādu iemeslu dēļ nav izdevies nokomplektēt vislabāko iespējamo sastāvu, taču komandas mērķis tāpat ir uzvara šajā turnīrā. 

Jelgavā startē Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrs telpu futbolāMāris Bergs

  Šketovs komandas taktisko zīmējumu paturēs noslēpumā, lai pārsteigtu pretiniekus. Treneris uzsvēra, ka pret katru pretinieku būs sava taktika, bet, tā kā komanda spēlē mājās un pēc reitinga ir favorīte, tā centīsies spēlēt aktīvi, lai panāktu vēlamo rezultātu.

  Arī šajā izlases sasaukumā traucē traumas. Vairāki sevi iepriekš labi parādījuši jaunie spēlētāji izlasei nevar palīdzēt traumu vai slimību dēļ. Dažādu iemeslu dēļ komandā nav arī vairāku pieredzējušu spēlētāju. Tomēr Šketovs rēķinās ar pienācīga līmeņa aizstājējiem. "Esam izsaukuši citus spēlētājus, pēc smagas traumas atgriezies Artjoms Koļesņikovs, un ceram uz viņu meistarību un pieredzi," teica treneris.

  2020. gadā Pasaules kausa izcīņa notiks tepat kaimiņos Lietuvā,

  un arī Latvijas izlase labprāt gribētu uzspēlēt ar pasaules stiprākajām komandām tik tuvu savām mājām. Lai to paveiktu, vispirms savā priekšsacīkšu grupā jāfinišē starp divām labākajām komandām. Latvijas izlases pretinieki šoreiz būs Anglijas, Kipras un Gibraltāra spēlētāji.

  Futbola un telpu futbola eksperts Arkādijs Birjuks Latvijas Radio paskaidroja, ka grupā trīs komandas ir spēkos līdzvērtīgas, tāpēc paredzamas saspringtas spēles. Birjuks arī atgādināja, ka telpu futbolā spēku samērs no klasiskā futbola atšķiras, tādēļ Latvijas, Anglijas un Kipras izlases ir apmēram viena līmeņa komandas, savukārt Gibraltārs turnīru sāks pastarīšu lomā.

  Viens no Latvijas izlases spēlētājiem Romāns Rožkovskis par Kipras spēcīgāko ieroci uzskata individuāli meistarīgus spēlētājus uzbrukumā, bet aizsardzības taktikā dienvidnieki nav tik spēcīgi un varētu iekrist.

  Latvijas izlase pirmo spēli trešdien vakarā aizvadīs pret Kipras spēlētājiem. Turnīra otrajā spēlē ceturtdien paredzēta tikšanās ar Gibraltāru, bet noslēdzošais mačs sestdien jāaizvada pret angļiem. Grupas uzvarētāji nākamo kvalifikācijas kārtu aizvadīs oktobrī, spēlējot Portugālē, savukārt otrās vietas ieguvēji spēlēs Itālijā. Pasaules kausā no Eiropas spēlēs septiņas komandas un vienu vietu kā turnīra organizatori sev jau rezervējuši lietuvieši.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti