Latvijas telpu futbolisti U-19 Eiropas čempionāta noslēgumā zaudē Polijai. Spilgtākās epizodes

Latvijas U-19 telpu futbola izlase trešdien "Arēnā Rīga" ar 1:3 zaudēja Polijas vienaudžiem pēdējā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīra grupā. Poļi iekļuva pusfinālā, bet mājiniekiem turnīrs ir beidzies.

Polijas izlasei arī neizšķirts būtu nodrošinājis dalību pusfinālā, kur teorētiski izredzes tikt bija arī mājinieki, tiesa, izkļūšanai no grupas Latvijas junioriem bija jāuzvar ar septiņu vārtu pārsvaru. Pirmo vietu četru komandu grupā jau iepriekš nodrošināja visās spēlēs uzvarējušie portugāļi.

Rezultātu atklāj Polijas izlase

Mājinieki pirmajā puslaikā ilgstoši spēja turēt līdzi pretiniekiem, lai gan bumbu vairāk kontrolēja poļi. Viesi vadībā izvirzījās 14.minūtē pēc Latvijas izlases kļūdas laukuma centrā, kas pavēra iespēju Polijai brīvam uzbrukumam, ko rezultatīvi noslēdza Tomašs Paloneks. Laukuma saimnieki vistuvāk vārtu guvumam bija pēc Artjoma Kozlovska sitiena, ko tukšos vārtos nobloķēja Mateušs Matlonga.

Polijas izlase panāk 2:0

Otrajā minūtē pēc pārtraukuma Bartošs Boroviks pēc stūra sitiena divkāršoja Polijas izlases pārsvaru un nostiprināja cerības uz komandai labvēlīgu cīņas iznākumu.

Toms Kristians Grīslis samazina rezultāta starpību

Centienos saasināt spēli, Latvijas sastāvā vārtsargu aizstāja laukuma spēlētājs un aktivitāti uzbrukumā vainagoja Toma Kristiana Grīšļa vārtu guvums.

Polijas izlase gūst savus trešos vārtus

Turpinot spēlēt bez vārtsarga, nākamos vārtus Latvijas izlase ielaida, poļiem izraujoties ātrā uzbrukumā uz tukšiem vārtiem.

Intervija ar Tomu Kristianu Grīsli

Grīslis pēc komandas pēdējās spēles turnīrā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ticēja iespējai uzvarēt ar septiņu vārtu starpību, bet treneri pirms mača mudinājuši nedomāt par rezultāta starpību. Latvijas izlase bija labi saspēlējusies un izbaudīja iespēju spēlēt savu līdzjutēju priekšā, viņš piebilda.

Otrā apakšgrupā dalību pusfinālā nodrošināja Spānija un Horvātija. Pusfinālos ceturtdien tiksies Portugāle-Horvātija un Spānija- Polija.

Intervija ar Kasparu Gorkšu

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka varam lepoties ar savu U-19 izlasi, kas spēlē kopā ar spēcīgākajām kontinenta izlasēm. Lai Rīgā sarīkotu tik augsta līmeņa turnīru, bija jāizpilda Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) prasības, kas nebija viegls uzdevums, uzsvēra Gorkšs.

Ar rīkotāju tiesībām dalību finālturnīrā nodrošinājušie Latvijas jaunie telpu futbolisti iepriekš grupā zaudēja Portugālei (0:6) un Krievijas izlasei (1:5).

Finālturnīrā astoņu valstu izlases apļa turnīrā tika sadalītas divās grupās. Pa divām abu grupu labākajām komandām iekļuva pusfinālā. Pirmoreiz sarīkotais U-19 Eiropas čempionāts noslēgsies sestdien, 14.septembrī.