Latvijas telpu futbolisti ar uzvaru pārvar Pasaules kausa atlases pirmo kārtu

Latvijas telpu futbolisti 2020.gada Pasaules kausa kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīra noslēgumā sestdien Jelgavā ar 3:1 uzveica Anglijas izlasi un kā grupas uzvarētāji iekļuva nākamajā atlases kārtā, liecina rīkotāju informācija.

Angļi jau pirms pēdējās spēles grupā bija garantējuši dalību nākamajā kārtā, turpretim Latvijas izlasei vēl bija nepieciešams vismaz viens punkts par neizšķirtu.

Divus vārtus grupas pēdējā spēlē Latvijas izlasē guva Romans Rožkovskis.

Mājiniekus otrajā minūtē vadībā izvirzīja Artjoms Koļesņikovs, bet Rožkovskis piecas minūtes pirms beigu svilpes divkāršoja laukuma saimnieku pārsvaru, kad pretinieki vārtsargu bija aizstājuši ar laukuma spēlētāju. Angļiem vienīgais precīzais sitiens 21 sekundi pirms mača beigām izdevās Ričardam Vordam, tomēr līdz ar spēles izskaņu Rožkovskis atjaunoja Latvijas izlasei divu vārtu pārsvaru.

Pēc mača Rožkovskis intervijā Latvijas Televīzijā pauda gandarījumu, ka visa komanda pašaizliedzīgi cīnījās līdz pat beigu svilpei.

Latvijas telpu futbolisti pirmajās divās spēlēs grupā cīnījās neizšķirti 0:0 pret Kipru un pārliecinoši uzveica Gibraltāru (9:0).

Nākamajā kvalifikācijas kārtā iekļuva grupas divas labākās komandas. Grupas uzvarētāja Latvija nākamo kvalifikācijas kārtu aizvadīs oktobrī, spēlējot Portugālē, savukārt otrās vietas ieguvēji angļi spēlēs Itālijā. Otro atlases kārtu pārvarējušās komandas 2020.gada sākumā piedalīsies izšķirošajās cīņās par dalību finālturnīrā.

Pasaules kausa finālturnīrā Eiropu pārstāvēs septiņas komandas, kā arī Lietuvas izlase ar turnīra rīkotāju tiesībām.