Pēcpusdiena

Saeima lems par FKTK vadītāja Kristapa Zakuļa atbrīvošanu no amata

Pēcpusdiena

Koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā

Kriminalizē manipulācijas ar sporta spēlēm

Latvijas sporta totalizatori ieinteresēti cīņā pret krāpniekiem

Pēc negodīgām manipulācijām ar sporta rezultātiem krāpnieku piestādītais rēķins ir jāapmaksā totalizatoriem, tādēļ tie ir tieši ieinteresēti cīņā pret ļaunprāšiem, ceturtdien Latvijas Radio teica sporta totalizatora Viensviens.lv valdes loceklis Jānis Trēgers. Viņš uzskata, ka Saeimas atbalstītie grozījumi Krimināllikumā palīdzēs cīņā, kas arvien būs sarežģīta pārrobežu noziedzības dēļ.

Atbilstoša panta trūkums līdz šim radīja sarežģījumus cīņā pret manipulācijām ar spēļu rezultātiem, kas ir nopietns pārkāpums ar lielu ietekmi uz sportu. Savukārt kriminālatbildības ieviešana varētu atturēt vieglas peļņas kārotājus, kam tagad jārēķinās arī ar reālu brīvības atņemšanu, pastāstīja Trēgers.

Latvijā krāpniecisku spēļu procents pašlaik nav tik dramatisks, lai uzskatītu sportu par uzticību zaudējušu, uzsvēra Trēgers. Lai gan krāpnieciski precedenti ir bijuši arī viņa praksē, tie neveido nozīmīgu daļu ik dienu notiekošo simtu un tūkstošu sporta pasākumu virknē. Bukmeikeri arī seko derību koeficientiem un var reaģēt aizdomīgu svārstību gadījumā. 

Trēgers atgādināja, ka aizpērn Daugavas "Dinaburg" gadījumā vairākas ar klubu saistītas personas tika aizturētas un policija sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) savāca lielu pierādījumu apjomu, bet efektīvai sodīšanai pietrūka īstā panta. Tādēļ likumsargiem bija jāmēģina izlāpīties ar pantiem par krāpšanu un naudas atmazgāšanu. Toties tagad likumā būs precīzi definēts, kas ir pretlikumīga manipulēšana ar sporta rezultātiem.

Pēdējā laikā Latvijā nav bijis kliedzošu krāpšanas gadījumu sporta totalizatoros, jo lielākoties blēdīšanās notiek ārzemju uzņēmumos, atzina Trēgers. Taču cīņa pret nelikumīgām manipulācijām ar rezultātiem sportā arvien nebūs viegla, jo pierādījumu savākšana pat likumsargiem ir laikietilpīga un sarežģīta.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien atbalstīja grozījumus Sporta likumā, kas nosaka aizliegumu manipulēt ar sporta sacensību rezultātiem, kā arī paredz par pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību. Grozījumi noteic, ka manipulācijas ar sporta sacensībām ir jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu. Likums stāsies spēkā 1.martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti