Latvijas sporta spēļu līgas arī jaunajā sezonā rēķinās ar Covid-19 ierobežojumiem

Starpsezonā organizatoriskas pārmaiņas piedzīvojuši vairāki Latvijas čempionāti komandu sporta veidos, kuriem sezona sāksies pavisam drīz vai ir jau uzņēmusi apgriezienus. Turklāt arī 2021.gadā organizatoriem papildus grūtības sagādā epidemioloģiskā situācija valstī.

Rudens pirmajos divos mēnešos lielākajā daļā komandu sporta veidu startē jaunā sezona. Jau otro gadu pēc kārtas sezonas sākumu sporta veidu līgas un federācijas sagaida ar Covid-19 pandēmijas radītajiem sarežģījumiem. Hokejā, handbolā un florbolā jaunā sezona Latvijas augstākajā līgā jau ir sākusies, bet volejbolā un basketbolā, kur Latvijas spēcīgākās komandas sacentīsies arī ar Igaunijas vai Lietuvas klubiem, sezonas sākums paredzēts oktobra pirmajās dienās. 

Latvijas sporta spēļu līgas sāk sezonu
00:00 / 04:52
Lejuplādēt

Volejbolā vasarā notika nozīmīgas izmaiņas, proti, Latvijas Volejbola federācija (LVF) visu svarīgāko valsts turnīru organizēšanu ir nodevusi Entuziastu Volejbola līgas rokās.

Entuziastu Volejbola līgas dibinātājs un direktors Jānis Stukuls pastāstīja Latvijas Radio, ka LVF vēlas koncentrēties tiešajiem pienākumiem- sporta veida attīstību valstī, kā arī jaunatnes sistēmas būvēšanu un izlašu koordinēšanu.

"Nu jau lielākā daļa pasaules federāciju un arī Latvijā citu sporta veidu federācijas pašas vairs nav sacensību organizatores," teica Stukuls. "Biežāk tiek deleģēts kāds cits organizators, kam tiek dotas vadlīnijas un kas tiek pieskatīts. Arī finansiāli tas ir federācijai izdevīgāk. Uz ārpusi jaunajā sezonā milzīgām izmaiņām nevajadzētu būt. Pamanāmākais ir, ka Baltijas līgai sievietēm esam piesaistījuši ģenerālsponsoru, līdz ar to šai līgai būs arī vairāk televīzijas tiešraižu. Baltijas līgā vīriešiem translāciju būs apmēram tikpat, cik iepriekš, jo arī ģenerālsponsors ir palicis tas pats.”

Stukuls norādīja, ka visas spēles klātienē varēs apmeklēt skatītāji ar Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātiem, taču, spēlējot savā laukumā, katrs klubs ir atsevišķi atbildīgs par to, vai tiks ielaisti skatītāji arī ar negatīvu testa rezultātu. Tas lielā mērā atkarīgs no tā, vai klubs savā zālē spēs nodrošināt divas ieejas attiecīgi vakcinētajiem un testētajiem līdzjutējiem.

Spēlētājiem Baltijas līgā gan ir atļauts spēlēt arī ar negatīviem testiem un vakcinēšanās nav noteikta kā prasība, taču lielākā daļa spēlētāju ir vakcinēti.

Līdzīga situācija ir arī pārējo sporta veidu līgās.

Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks Latvijas Basketbola savienības raidierakstā norādīja, ka šajā sporta veidā lielākajā daļā komandu vakcīnu ir saņēmuši 95% spēlētāju. Basketbolā kā būtiska nianse jāpiemin, ka līdz jaunajam gadam ir panākta vienošanās ar Latvijas Televīziju par Latvijas-Igaunijas līgas mēneša galvenās spēles pārraidīšanu LTV7, savukārt pēc Jaungada pārraidīto spēļu skaits sabiedriskajā televīzijā varētu būt vēl lielāks.

Būtiskas izmaiņas notikušas arī handbolā, kur pagājušajā nedēļā tika ievēlēta jauna federācijas prezidente Ivita Asare, amatā nomainot astoņus gadus pavadījušo Mārtiņu Bičevski. Asare iepriekš darbojusies arī kā federācijas viceprezidente, turklāt bijusi arī viena no Latvijas sieviešu līgas labākajām spēlētājām Stopiņu novada handbola klubā.

Stājoties jaunajā amatā,

Asare vēl nevarēja precīzi pateikt, cik procentu vakcinētu spēlētāju varētu būt handbola virslīgā, taču sacīja, ka viņas pārstāvētajā Stopiņu novada klubā ir aptuveni 70-80% vakcinētu spēlētāju.

Vīriešu handbola virslīgā mainīta arī izspēles sistēma, proti, trīs spēcīgākās komandas, kas piedalās Baltijas līgā, Latvijas čempionātam pievienosies tikai izslēgšanas spēlēs ceturtdaļfinālā. Asare norādīja, ka vēl pāragri spriest, vai šāda sistēma varētu palikt arī nākamajos gados.

“Es pati nepiedalījos šī lēmuma pieņemšanā, bet ticu, ka mani kolēģi, kas to pieņēma, noteikti izsvēra visus par un pret, un ka pašreizējā situācijā tas bija optimālākais variants, kā dot iespēju spēlēt visiem klubiem," paskaidroja Asare. "Sezonas laikā skatīsimies, kādas ir klubu un spēlētāju atsauksmes, kāda ir kopējā situācija. Šī ir jauna pieredze, un pēc sezonas arī vērtēsim, kāda tā bija, un mēģināsim pietiekami laicīgi izlemt, kādā kārtībā izspēlēsim čempionātu nākamajā sezonā. Diezgan daudz spēlētāju ir vakcinēti. Mums ir izstrādāts protokols, kā šobrīd notiek izspēle, tāpēc domāju, ka nepieciešamības gadījumā varēsim operatīvi reaģēt un, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, arī pielāgot čempionāta izspēles kārtību. Domāju, ka visi apzinās situāciju un saprot, ka var nākties pieņemt dažādus lēmumus.” 

Par koronavīrusa izplatības ierobežošanu un vakcinācijas sertifikātu pārbaudi Latvijas sporta līgās atbildīgi galvenokārt ir paši klubi.

Spēkā esošie normatīvie akti ir jāpiemēro arī Latvijā notiekošajās starptautiskajās sacensībās, vēl papildus ievērojot prasības, kas ietvertas starptautisko organizāciju izdotajos noteikumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt