Piespēle

Tiekamies ar distanču slēpotāju Raimo Vīgantu un skriešanas treneri Anitu Siliņu

Piespēle

Aldons Vrubļevskis saņēmis augstu apbalvojumu un turpmāk konsultēs Olimpiešu sociālo fondu

Mākslas vingrotāja Jeļizaveta Polstjanaja vēlas kvalificēties olimpiskajām spēlēm Tokijā

Latvijas spēcīgākā mākslas vingrotāja uz olimpisko mērķi virzās «Tautumeitu» ritmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mākslas vingrotājas nedēļas nogalē Kijevā piedalīsies Eiropas čempionātā, kur Latviju pārstāvēs arī Jeļizaveta Polstjanaja. Jūrmalā dzimusī sportiste pilsonību ieguva ar Saeimas lēmumu un ir pašlaik spēcīgākā Latvijas mākslas vingrotāja, kura pēc pirmajiem panākumiem izvirzījusi sev olimpiska mēroga mērķi 2021. gada vasarā startēt Tokijā.

Polstjanaja pirms pāris gadiem Eiropas čempionātā spēja izcīnīt 8. vietu daudzcīņā, un 2003. gadā dzimusī sportiste nezaudē motivāciju arī sarežģītajā Covid-19 laikā, uzstādot sev augstāk latiņu.

Jeļizaveta Polstjanaja

Mākslas vingrotāja 

Dzimusi 2003.gadā Jūrmalā

Latvijas pilsone kopš 2018.gada

Labākie sasniegumi

  • 8.vieta Eiropas čempionātā daudzcīņā (2019)
  • 32.vieta pasaules čempionātā daudzcīņā (2019)

Moto: Tu vari sasniegt visu, ja tici, ka tas ir iespējams

Mērķis un pamatuzdevums ir kvalificēšanās Tokijas olimpiskajām spēlēm, sarunā Latvijas Radio teica Polstjanaja. Olimpiskā atlase notiks četros Pasaules kausa posmos, kā arī Eiropas čempionātā, kas paredzēts 2021. gada jūnijā.

"Mērķi, protams, var sasniegt, ir tikai ļoti jāgrib un daudz jāstrādā," uzsvēra sportiste, kura mākslas vingrošanā ir no piecu gadu vecuma.

Lai varētu īstenot sapni par dalību olimpiskajās spēlēs, jāstartē maksimāli stabili un jāparāda labi rezultāti. 

Polstjanaja gatavošanās procesā ar vienu kāju ir Jūrmalā, ar otru – pie savas treneres Maskavā. Latvijā viņa daudz trenējas un gatavojas sacensībām nacionālās izlases sastāvā.

Mākslas vingrošanā Jeļizavetai visas disciplīnas ir vienlīdz mīļas, lai arī dažām viņa velta vairāk laika. Šogad sportisti ļoti uzrunāja vingrojums ar vālītēm, jo tam izvēlēta latviešu mūzika no "Tautumeitu" repertuāra – "Raganu nakts".

"Allaž saņemu papildu emocijas, to [vingrojumu] trenējot," paskaidroja mākslas vingrotāja.

Polstjanaja nešaubās, ka visos sporta veidos galvenais ir darba mīlestība, lai arī dabas dotajam talantam ir sava nozīme. Tomēr viņa uzsver, ka galvenais ir gribēt mērķi sasniegt un darbaspējas to īstenot.

Uz mākslas vingrošanu Jeļizavetu pēc viņas lūguma piecu gadu vecumā aizveda mamma

Jūlija Polstjanaja, kura pati ir bijusī mākslas vingrotāja un sporta meistare. Pašlaik mamma palīdz Latvijā meitu trenēt un saskata, ka Jeļizavetai ļoti palīdz darba mīlestība un mērķtiecība. Jūlija Polstjanaja priecājas, ka Latvijā tik daudzi Jeļizavetai uzticējās un deva iespēju tiekties pēc izvirzītajiem mērķiem. 

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Latvijas izlases galvenā trenere Gaļina Marjina nešaubās, ka Jeļizavetai ir labas iespējas kvalificēties olimpiskajām spēlēm, tiesa, jārēķinās, ka Covid dēļ neskaidrs ir sacensību plāns. Lai situāciju vērstu par labu, Jeļizaveta piedalās nelielās sacensības tiešsaistē un Marjina cer, ka

pēc kvalitatīviem treniņiem ir pamats gaidīt labu rezultātu Eiropas čempionātā. 

Marjina uztur saziņu arī ar bijušajām labākajām Latvijas mākslas vingrotājām – viņu izvēlētais dzīves ceļš ir ļoti dažāds. Piemēram, Magda Mohameda kļuvusi par četru bērnu māmiņu un dzīvo Prāgā, Olga Gusarčuka pievērsusies treneres darbam sporta skolā, bet Jeļizavetai Gamaļejevai ar divām augstākajām izglītībām neiepatikās darbs Eiroparlamentā un viņa noslēdza fotomodeles līgumu Ķīnā.

Par labiem treniņu apstākļiem mākslas vingrotājām Marjina ir pateicīga Latvijas Vingrošanas federācijas (LFV) ģenerālsekretārei Natālijai Prokofjevai, kura aktīvi iestājas par visām vingrošanas disciplīnām. Atrast mākslas vingrošanai piemērotu vietu Rīgā iepriekš bija problemātiski galvenokārt nepietiekama griestu augstuma dēļ. Prokofjeva ar ģimenes un draugu atbalstu bijušajā kinostudijā atvēra vingrošanas zāli, lai veicinātu Latvijā pasaules vēsmas mākslas vingrošanā. 

Prokofjeva nešaubās, ka

Jeļizaveta Polstjanaja pašlaik ir Latvijā pirmais numurs mākslas vingrošanā,

turklāt sportiste ne tikai tiecas uz panākumiem pati, bet ar savu klātbūtni arī motivē jaunās sportistes. Nākamās sacensības tiešsaistē 10. decembrī varēs redzēt Latvijas līdzjutēji un neklātienē atbalstīt savas favorītes. LFV ģenerālsekretāre uzsver – sportistēm sajust atbalstu un interesi par viņu veikumu ir ļoti svarīgi. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti