Latvijas šorttrekisti olimpiskās kvalifikācijas posmā netiek tālāk par ceturtdaļfinālu

Roberto Puķītis Soču olimpiskajā kvalifikācijā iekļauta Pasaules kausa posmā Itālijā ieņēma 29.vietu 1500 metru distancē, kas bija labākais sasniegums Latvijas komandā, taču arī viņam sestdien Turīnā neizdevās tikt tālāk par ceturtdaļfinālu, liecina organizatoru informācija.

Puķīša pārstāvētajā ceturtdaļfināla skrējienā diskvalificēja divus no sešiem dalībniekiem, tostarp Latvijas sportistu, bet pārējie četri slidotāji iekļuva pusfinālā.

Jēkabs Saulītis pēc dalības priekšsacīkstēs 1500 metru distancē ieguva 56.vietu, savukārt Roberts Zvejnieks palika bez ieskaites. Citās distancēs neviens Latvijas sportists līdz ceturtdaļfinālam neaizkļuva.

Puķītis izcīnīja 34.vietu 500 metru distancē, kur 37. pozīcijā ierindojās Saulītis, bet 44. bija Zvejnieks. Puķītim tika 59.vieta 1000 metros, kur Zvejnieks un Saulītis ierindojās attiecīgi 69. un 70.vietā.

Latviju sieviešu konkurencē pārstāvēja tikai Evita Krievāne, ieņemot 50.vietu 1000 metru distancē, 53.vietu 1500 metros un 57.vietu 500 metros.

Olimpiskās ceļazīmes uz Sočiem šorttrekisti sadalīs divos Pasaules kausa posmos. Pēc sacensībām Turīnā otrs olimpiskās ieskaites posms nākamajā nedēļas nogalē būs Kolomnā, Krievijā. Nopelnītos punktus summēs, lai noteiktu nacionālās federācijas, kas individuālajās distancēs iegūs tiesības pieteikt dalībniekus olimpiskajām spēlēm. Katrā no trim individuālajām distancēm ir atsevišķa olimpiskās kvalifikācijas ieskaite.

Puķītim pērnajā sezonā vairākos Pasaules kausa posmos izdevās izcīnīt vietas otrajā desmitā, turklāt viņš 1500 metros laboja Haraldam Silovam piederējušo Latvijas rekordu. Jaunajā Pasaules kausa sezonā Puķītis startēja posmos Ķīnā un Dienvidkorejā, kur viņa labākais sasniegums bija vietas trešajā desmitā. Šanhajā Puķītis 1000 metros izcīnīja 27.vietu, bet nākamajā posmā Seulā finišēja 27.vietā 500 metru distancē.