Sporta ziņas

LBL, «Ogre» - «Valka/Valga»

Sporta ziņas

LBL, «Ogre» - «Valka/Valga» (viss)

Eiropas čempionāts skvošā

Latvijas skvoša spēlētājas Eiropas čempionātā Rīgā pretendē uz augstāku līmeni

Eiropas komandu čempionātā trešajā divīzijā Rīgā piedalās gan Latvijas sieviešu, gan vīriešu skvoša izlases, bet lielākas izredzes izcīnīt ceļazīmi uz augstāku līmeni ir dāmām. 

Latvijas izlases līdere ir pasaules 77. rakete Ineta Mackeviča, kura Rīgā ieradās tikai otrdien, un pirmā spēle pret Monako viņai trešdien bija kā iesildīšanās. Latvijas skvošistes Monako uzvarēja ar 3:0, bet nākamajā mačā pret apakšgrupas favorīti Ukrainu vienīgo panākumu guva Mackeviča, līdz ar to sekoja zaudējums 1:2.

Lai saglabātu cerības pacīnīties par ceļazīmi uz otro līgu, Latvijai sieviešu konkurencē nepieciešama uzvara ceturtdien pēdējā grupas mačā pret Norvēģiju. Eiropas komandu čempionātos nevienā spēlē nezaudējusī Mackeviča nešaubās, ka Latvijai ir izredzes šoreiz pacīnīties par tikšanu uz augstāku grupu. 

Čempionātā Rīgā piedalās 20 valstu deviņas sieviešu un 18 vīriešu izlases. Katras apakšgrupas divas labākās komandas turpinās cīņu par godalgām.

Mājiniecēm sieviešu izlasē līdzās vienīgajai Latvijas profesionālajai skvoša spēlētājai Mackevičai iekļautas arī valsts čempionātu medaļnieces Liene Rieba un Baiba Lulle, kā arī Dace Vīgante un Latvijas junioru čempione Elīza Dombrovska.

Vīriešu izlases līderi ir Arturs Peredistijs, Kārlis Pekstiņš, Kaspars Purgailis. Pirmo reizi Eiropas čempionāta līmeņa turnīrā startēs Artūrs Zaicevs un Latvijas junioru čempions Jānis Plūme. Trīspadsmitkārtējais Latvijas čempions skvošā Aleksandrs Pāvulāns turnīrā ir galvenais tiesnesis, tādēļ spēlēt nevar. Pirmajos mačos latvieši zaudēja Norvēģijai (0:4) un Gibraltāram (1:3). Vēl atlikušas spēles grupā pret Grieķiju un Baltkrieviju.

Pirmo divu vietu ieguvēji iegūs tiesības spēlēt Eiropas komandu čempionātā otrajā divīzijā. Divu spēcīgāko divīziju turnīri šogad notiks no 2. līdz 5. maijam Polijā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Citi
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti