Latvijas sieviešu lakrosa izlase iegūst 8.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas sieviešu lakrosa izlase piektdien piedzīvoja smagu zaudējumu spēlē par septīto vietu Eiropas čempionātā, tādējādi Čehijas pilsētā Nimburkā notiekošo turnīru noslēdzot astotajā pozīcijā. Latvijas sportistes ar 2:13 piekāpās Čehijai.

Rezultātu jau otrajā mača minūtē atklāja Alise Dūne, uz ko čehietes pirmajā puslaikā atbildēja ar četriem vārtu guvumiem. Arī otrajā puslaikā laukumā dominēja Čehijas sportistes, gūstot deviņus bezatbildes vārtus. Visbeidzot, cīņas priekšpēdējā minūtē latvietes guva vēl vienus vārtus, kad precīza bija Valērija Druzjaka, panākot 2:13.

Apakšgrupu turnīru Latvija aizvadīja ļoti veiksmīgi un spēja pirmoreiz vēsturē kvalificēties Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālam. Pirmajā mačā Latvija piektdien ar 10:8 pārspēja Šveici, dienu vēlāk ar 3:12 kapitulēja Vācijai, kas līdz šim Eiropas čempionātos nekad nav finišējusi zemāk par sesto vietu, trešajā spēlē Latvija ar 8:4 pārspēja Zviedrijas izlasi, bet pirmdien noslēdzošajā cīņā ar 10:2 pārliecinoši pieveica arī Spānijas komandu.

Savukārt Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla cīņā latvietes ar rezultātu 1:20 kapitulēja spēcīgajai Velsas izlasei. Zīmīgi, ka Velsa iepriekšējos astoņos Eiropas čempionātos, kuros piedalījusies, nekad nav bijusi zemāk par trešo vietu, turklāt trīsreiz arī ieguvusi zelta godalgas.

Tikmēr ceturtdien pusfinālā par piekto vietu tika piedzīvots zaudējums 3:14 Īrijas komandai.

Piecām spēlētājām - Madarai Duļevskai, Oļesjai Kordejonokai, Alisei Dūnei, Ievai Opoļskai un Laurai Baltmanei - šis bija jau otrais Eiropas čempionāts un trešais starptautiskais starts, skaitot Eiropas un pasaules čempionātus kopā. Ar 2013.gada pasaules čempionāta pieredzi komandā bija astoņas spēlētājas, turpretim piecām spēlētājām šī ir debija izlases sastāvā.

Izlases galvenās treneres pienākumus turpina pildīt ASV speciāliste Grečena Lasda, kura izlasi vada kopš 2013.gada pavasara. 2013.gada vasarā Latvijas komanda startēja savā pirmajā pasaules čempionātā un ieguva 17.vietu 19 valstsvienību konkurencē, bet 2012.gadā tā ieņēma 12.vietu Eiropas meistarsacīkstēs.