Latvijas regbisti zaudē Horvātijai cīņā par iekļūšanu augstākā līmenī Eiropas Nāciju kausā

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Rīgā ar 10:16 zaudēja Horvātijai pārspēlē par iekļūšanu Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijā, informēja organizatori. Arī nākamajā kvalifikācijas ciklā Latvijas izlase spēlēs 2B divīzijā.

Ar piezemējumu Latvijai piecus punktus guva Matīss Zalcmanis, bet Kristaps Bērziņš trāpīja soda sitienu un realizācijas sitienu. Pirmo puslaiku mājinieki noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (10:3), ko cīņas turpinājumā neizdevās nosargāt.

Pirmie vadībā nokļuva horvāti pēc soda sitiena 9.minūtē, taču Bērziņš ar trāpīgu soda sitienu atbildēja 18. minūtē un pirmā puslaika turpinājumā mājinieki lielākoties darbojās pretinieku zonā. Horvātus spieda pārkāpt noteikumus, taču Bērziņa izpildītie divi soda sitieni nebija precīzi. Izdevība piezemējumam bija Dāvim Zagorskim, kurš tika apturēts.

Savukārt 31. minūtē Zalcmanim izdevās piezemēt bumbu pretinieku ieskaites laukumā. Turklāt Bērziņš trāpīja realizācijas sitienu un Latvija ieguva 10:3 pārsvaru. Līdz puslaika beigām Zagorskis ļoti labi nospēlēja aizsardzībā, neļaujot izdarīt piezemējumu, un arī Nauris Bērziņš ar lielisku tvērienu izjauca pretinieku piezemējuma iespēju.

Otrā puslaika sākumā par pretinieka tvērienu gaisā uz 10 minūtēm noraidīja Uldi Saulīti, un soda laikā viesi ar soda sitienu samazināja rezultāta starpību līdz 6:10, bet trīs minūtes vēlāk rezultāta starpību sadeldēja līdz minimumam (9:10). Pēc veikta izrāviena un piezemējuma, kam sekoja precīzs realizācijas sitiens, horvāti 69. minūtē atkal izvirzījās vadībā - 16:10.

Pārspēlē Latvijas regbisti iekļuva kā 2.vietas īpašnieki divus gadus ilgušajā Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijas turnīrā. Savukārt Horvātija palika priekšpēdējā vietā 2A divīzijā un par pozīcijas saglabāšanu tai bija jāpiedalās pārspēlē. 2A divīzijas komandas Eiropas rangā ieņem 19. līdz 23. vietu.