Latvijas regbisti zaudē Andorai Eiropas Nāciju kausa spēlē

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Jelgavā ar 19:22 piekāpās Andoras izlasei Eiropas Nāciju kausa (ENK) spēlē un praktiski atvadījās no izredzēm izcīnīt pirmo vietu 2B divīzijā. Turnīra turpinājumā Latvijas regbistiem jācīnās par otrās vietas noturēšanu, lai piedalītos pārspēlē pa tikšanu augstākā līmenī.

Zemgales olimpiskā centra stadionā aizvadītajā cīņā Latvijas izlases rezultatīvākais spēlētājs bija Kristaps Bērziņš, kurš veica piezemējumu un trāpīja trīs soda sitienus. Vienu piezemējumu veica Edgars Cīrulis.

Latvijas izlase pēc pirmā puslaika nonāca iedzinējos ar 6:16, taču pēc pārtraukuma mājinieki guva 13 punktus un pārņēma vadību ar 19:16. Izšķiroša bija spēles galotne, kurā Andoras izlase trāpīja divus soda sitienus un nodrošināja uzvaru.

Andorieši izvirzījās vadībā 6. minūtē, kad ar soda sitienu panāca 3:0. Bērziņš ar soda sitienu atjaunoja neizšķirtu, Andora vēlreiz ar soda sitienu panāca punktu pārsvaru 6:3, bet Bērziņš ar trāpītu soda sitienu atkal panāca neizšķirtu. Puslaika beigu daļu labāk aizvadīja Andora. Viesi ar dropsitienu ieguva 9:6 pārsvaru, bet puslaikā pēdējā uzbrukumā veica piezemējumu, trāpīja realizācijas sitienu un nodrošināja vadību ar 10 punktiem.

Toties pēc pārtraukuma Latvijas izlasei ar Cīruļa piezemējumu izdevās pietuvoties līdz piecu punktu deficītam (11:16), turklāt Bērziņš ar soda sitienu samazināja rezultāta starpību līdz 14:16. Bērziņam pēc izrāviena pa kreiso malu arī izdevās piezemējums, un viņš izvirzīja Latviju vadībā - 19:16. Izšķiroši bija divi Andoras soda sitieni - 12 minūtes pirms spēles beigām viesi panāca izlīdzinājumu 19:19 un trīs minūtes pirms beigu svilpes guva uzvaras punktus.

Andoru pirmajā aplī Latvijas izlase viesos uzvarēja ar 22:11. Pirms pēdējām divām spēlēm Latvijai turnīra tabulā ir 17 punkti, savukārt līdere ar 23 punktiem ir Izraēla.

Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijas turnīra noslēgumā spēcīgākā komanda pakāpsies uz 2A divīziju, bet otrās vietas ieguvēji piedalīsies pārspēlēs ar 2A divīzijas priekšpēdējo komandu. Pēdējās spēles 2B divīzijas turnīrā Latvijas regbisti aizvadīs 2014.gada pavasarī ar Izraēlu mājās un ar Dāniju viesos. Latvijas izlases uzdevums ir atgriezties 2A divīzijā.