Latvijas regbisti Valmierā uzveic Serbiju Nāciju kausa spēlē

Latvijas regbija valstsvienība traumu paretinātā sastāvā sestdien Valmierā ar 25:14 uzvarēja Serbiju Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2B divīzijas spēlē. Latvijas izlase revanšējās par zaudējumu pirmajā aplī Belgradā un saglabāja izredzes pacīnīties par pirmo vietu divīzijā.

Arvis Pilenieks un Kristaps Bērziņš Latvijai guva pa 10 punktiem, savukārt piecus punktus uzvarētājiem Jāņa Daliņa stadionā nodrošināja Andrejs Borisovs.

Mājinieki otro puslaiku sāka ar 13:0 pārsvaru, taču nonāca zaudētājos. Latvijas izlasei trūka precizitātes sitienos, tomēr mājinieki spēja ar diviem piezemējumiem pavērst cīņas gaitu sev labvēlīgā gultnē.

Bērziņš ar soda sitienu atklāja rezultātu, savukārt divi Pilenieka piezemējumi ļāva laukuma saimniekiem pārtraukumā doties ar 13 punktu pārsvaru. Serbijas izlases spiediens pieauga otrajā puslaikā, un Latvijas divi ielaisti piezemējumi, kā arī pretinieku trāpīti realizācijas sitieni vadību ar 14:13 jau nodrošināja viesiem.

Spēle kļuva nervozāka ar asākām sadursmēm tomēr Latvijas izlase spriedzi izturēja veiksmīgāk. Lai gan Bērziņam vairs neizdevās trāpīt soda un realizācijas sitienus, vadību ar 18:14 ļāva atgūt Borisova piezemējums. Panākumu garšu atguva arī Bērziņš, kurš pēc individuāla izrāviena veica vēl vienu piezemējumu pēc kura trāpīja arī realizācijas sitienu. Četri piezemējumi Latvija turnīra tabulā nodrošināja papildu punktu.

Spēlē Belgradā Latvijas regbisti serbiem zaudēja ar 21:39. Valmierā mājinieku sastāvā nebija savainoto Dmitrija Baikova, Āra Andersona un Vitālija Halecka, bet vairāki profesionāļi nevarēja ierasties, jo ir aizņemti klubos Krievijā.

Latvijas izlase Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2B divīzijā ir 2.vietā aiz līdervienības Izraēlas. Rudens spēļu cikla noslēgumā Latvijas izlase 26.oktobrī Jelgavā spēlēs pret Andoru.

Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijas turnīra spēcīgākā komanda pakāpsies uz 2A divīziju, turpretim otrās vietas ieguvēji piedalīsies pārspēlēs ar 2A divīzijas priekšpēdējo komandu. Pēdējās spēles 2B divīzijas turnīrā Latvijas regbistiiem būs 2014.gada pavasarī ar Izraēlu mājās un ar Dāniju viesos. Latvijas izlase pretendē atgriezties 2A divīzijā.