Latvijas pāriem panākumi lielajās «German Open» sacensībās sporta dejās

Ar lieliskiem panākumiem no Vācijas atgriezušies Latvijas sporta deju pāri, kuri Štutgartē notiekošajās lielākajās starptautiskajās sporta deju sacensībās “German Open” izcīnījuši trīs godalgotas vietas, no kurām divas uzvaras, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Jaunā sezona sporta dejās sākas augusta vidū ar Vācijas atklāto čempionātu jeb “German )pen”, kas pāru skaita un sastāva spēcīguma ziņā ir lielākās sporta deju sacensības. Tajās katru gadu dažādās vecuma grupās piedalās arī vairāki vadošie mūsu deju pāri, diviem no kuriem izdevās ne tikai iegūt kādu godalgotu vietu, bet arī izcīnīt uzvaru.

Jauniešu grupā (16-18 gadi) Denisam Gudovskim un rīdziniece Megijai Morītei abās programmās par uzvaru nācās cīnīties ar Krievijas pāriem. Standartdejās (ST) viņi ieguva pirmo vietu visās piecās dejās un svinēja uzvaru, bet Latīņamerikas (LA) dejās viņiem savukārt visās piecās dejās otrais rezultāts un līdz ar to arī otrā vieta kopvērtējumā. Tuvu fināla sešiniekam ST dejās vairāk nekā 130 pāru konkurencē bija vēl divi mūsējie. Ričards Šteinfelds ar Atili Zukaiti ieguva 7.vietu, bet Pāvels Zaharenko ar Veroniku Kreslovu ierindojās tūlīt aiz viņiem dalītajā astotajā vietā.

Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) profesionāļu divīzijā "Super Grand Prix" LA dejās Martam Smolko un Tīnai Bazikinai izdevās revanšēties Eiropas čempioniem no Krievijas Vitālijam Panteļejevam un Angelīnai Nečhajevai. Pēc ceturtās dejās Pasodobles bija neizšķirts 2:2, bet pēdējā piektajā dejā džaivā Latvijas dejotāji pārliecinoši bija pirmie un izcīnīja uzvaru 49 pāru konkurencē.

Tikmēr pieaugušo grupā abās deju programmās tika aizvadīts ceturtais šīs sezonas "Grand Slam" turnīrs. ST dejās šoreiz Latvija nebija pārstāvēta labāko divpadsmitniekā, jo spēcīgākā konkurencē nekā pērn Vadims Šurins un Anastasija Meškova palika tieši aiz pusfināla un ieņēma 13.vietu. Tikmēr rīdzinieki Edgars Līnis un Elīza Ancāne 242 pāru konkurencē turnīru noslēdza 21.vietā. Lai arī neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā, tomēr progresu rāda šajā sezonā kopā dejot uzsākušie un Latvijas čempionātā uzvarējušie Kristaps Kalva un Jūlija Lisovska, kuri LA dejās 272 pāru vidū ieņēma dalītu 38.-40.vietu.