Latvijas orientēšanās vīru stafetes komanda iegūst 7.vietu pasaules čempionātā

Latvijas orientēšanās sporta vīru stafetes komanda sestdien izcīnīja septīto vietu Zviedrijā notiekošajā pasaules čempionātā. Pēc Andra Jubeļa veiktā pirmā etapa Latvijas komanda atradās vien 18.vietā, tomēr pēc otrā posma Edgars Bertuks Latviju pacēla jau 11.pozīcijā, bet noslēgumā ar pieredzējušā Mārtiņa Sirmā spēkiem latvieši spēja finišēt septītie.

Sacensībās uzvaru izcīnīja Norvēģijas komanda, kas distanci veica stundā, deviņās minūtēs un 47 sekundēs, bet Latvija atpalika par deviņām minūtēm un 24 sekundēm.

Vēlāk sestdien risināsies arī stafetes sacensības dāmām, kur Latviju pārstāvēs Inga Dambe, Laura Vīķe un Sandra Grosberga.

Iepriekš šajā čempionātā Dambe guva 19.vietu vidējā distancē, bet garajā distancē labākais bija 24.vietu izcīnījušais titulētais Bertuks.

Latvijas orientēšanās izlases galvenais treneris soms Jari Ikaheimonens par mērķi izvirzījis komandas atgriešanos starp astoņām labākajām pirmajā divīzijā, kas ļautu nākamajā pasaules čempionātā 2017.gadā Igaunijā vidējā un garajā distancē pieteikt pa trīs dalībniekiem.

Pēc diviem gadiem pasaules čempionāts notiks Latvijā. Sprinta sacensības tiks aizvadītas Rīgā, bet pārējie starti notiks Siguldas apkārtnē.

Bertuks 2012.gada pasaules čempionātā Šveicē kļuva par čempionu vidējā distancē, bet garajā distancē viņš izcīnīja bronzas medaļu, ko ieguva arī gadu vēlāk Somijā.