Latvijas orientēšanās izlase dodas uz Pasaules spēlēm

No 2. līdz 4. augustam Kolumbijas pilsētas Kali apkārtnē notiks orientēšanās sacensības Pasaules spēļu ietvaros, kas notiek reizi četros gados un šogad pulcē vairāk nekā 4500 neolimpisko sporta veidu pārstāvjus no 101 valsts. Latvijas orientēšanās izlasi pārstāvēs piecu sportistu komanda - Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, Kalvis Mihailovs, Aija Skrastiņa un Inga Dambe, informēja Latvijas Orientēšanās sporta federācijā.

Pasaules spēles, kas pirmo reizi tika rīkotas 1981.gadā, ir starptautiskas sacensības, kas paredzēts tiem sporta veidiem, kuros nenotiek sacensības Olimpiskajās spēlēs. Dalība Pasaules spēlēs ir viens no kritērijiem, kas tiek ņemts vērā, lai iekļautu sporta veidu Olimpisko spēļu programmā, un dažiem sporta veidiem, piemēram, triatlonam, ir izdevies iekļauties olimpiskajā apritē. Orientēšanās Pasaules spēļu programmā ir iekļauta kopš 2001.gada, tātad, šīs būs jau 4.spēles ar orientieristu klātbūtni.

Labākais latviešu individuālais rezultāts Pasaules Spēlēs ir Aijas Skrastiņas 5.vieta sprintā Taivānā pirms četriem gadiem, kad arī stafetē tika uzrādīts labākais rezultāts - 6.vieta.

Šogad sacensību programma paredz trīs sacensības tikpat dienās. 2.augustā notiks sprinta sacensības, 3.augustā medaļas tiks dalītas vidējā distancē, bet 4.augustā sacensības noslēgs jauktā stafete. Visas šīs distances tiks aizvadītas pa sprintam piemērotu apvidu un sprinta standartiem atbilstošās kartēm.

Latvijas izlasi Kolumbijā pārstāvēs pieredzējusi komanda. Aijai Skrastiņai, Ingai Dambei un Mārtiņam Sirmajam šīs būs jau trešās Pasaules spēles, otro reizi tajās startēs Edgars Bertuks, bet vienīgais debitants būs Kalvis Mihailovs. Lielākās cerības uz medaļu individuālajās distancēs var saistīt ar Edgaru Bertuku, kaut gan viņš pats atzīst, ka sprinta specifikai, kas caurvij visas Pasaules spēles distances, viņš nav īpaši gatavojies.

Izlases vadītājs Jurģis Krastiņš, kurš būs kopā ar izlasi arī Kolumbijā, sacīja, ka ir grūti prognozēt rezultātus, jo nav īsti skaidrs, kāds būs apvidus un distanču plānojums - vai tā būs patiesa orientēšanās vai "kross". Taču arī viņš medaļu cerības saista ar stafetes komandu. Šai komandai ir iespējas uzlabot esošos labākos Pasaules spēļu rezultātus un, kas zina, varbūt tas nozīmē medaļu vai medaļas, kas mēros ceļu no Kolumbijas uz Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt