Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Izlases kapteinis Blūms: Latvijā paliek arvien mazāk profesionālu basketbolistu

Latvijas sportistus pilnvērtīgi informē par koronavīrusa riskiem

Latvijas Olimpiskās vienības ārste: Sportisti par koronavīrusu ir labi informēti

Arvien lielāku sporta notikumu skaitu pasaulē ietekmē jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatība - arī Eiropā dažādas sacensības gan atceļ, gan tās aizvada bez skatītājiem tribīnēs. Tomēr lielākā daļa sacensību arvien notiek pēc plāna, tādēļ sportistiem sevi jāsargā jo īpaši. Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) galvenā ārste Līga Cīrule intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica, ka Latvijas sportisti ir labi informēti par drošības pasākumiem.

Pie LOV ēkas durvīm ir parādījies uzraksts, kas liedz telpās ienākt cilvēkiem, kuri 14 dienu laikā atradušies koronavīrusa īpaši skartās teritorijās. Cīrule gan uzsver, ka

"Covid-19" nav pirmais vīruss pasaulē, tādēļ sportistus nemitīgi informē, kā sevi pasargāt. 

"Esam jau apnikuši viņiem ar informāciju, kā jāmazgā rokas," sacīja ārste. 

Latvijas 3x3 basketbola izlase devās uz treniņnometni Tenerifē tieši brīdī, kad tur koronavīrusa karantīnas dēļ tika slēgta atsevišķa viesnīca. LOV speciālisti ar sportistiem un treneriem ļoti detalizēti izrunāja, kā sevi pasargāt, izdalīja dezinficējošus līdzekļus un pastāstīja, kur uzturēties lidostās. 

"Tur esot pilnīgi mierīga atmosfēra, neviens makaronus nepērk un maskās nestaigā, jo, kā zināms, maska nevienu no šī vīrusa nepasargā," teica Cīrule.

Savukārt Latvijas 3x3 izlases basketbolists Agnis Čavars pastāstīja, ka Tenerifē vietējie daudz par vīrusu nesatraucas un latvieši redzējuši tikai vienu cilvēku sejas maskā. Viesnīcā gan varot just nelielu spriedzi - pirms katras ēdienreizes jādezinficē rokas, bet uz katru šķaudījienu vai noklepošanos apkārtējie mazliet atraujas prom. Tomēr vīruss neietekmēs komandas gatavošanos olimpiskās kvalifikācijas turnīram, uzsvēra Čavars. 

Cīrule uzskata, ka koronavīruss nav daudz bīstamāks par gripu un varbūt  pārmērīgi lielu ažiotāžu ir sacēluši mediji. Viņa uzsver, ka galvenais ir detalizēti informēt cilvēkus. 

Latvijas sportā līdz šim lielākais cietējs koronavīrusa dēļ ir "TTT Rīga" –

sieviešu basketbola klubs aizvadītajā nedēļā nolēma nedoties uz Eirolīgas spēli pret komandu, kas bāzēta vīrusa skartajā reģionā Itālijā. Lai arī spēle no Venēcijas tika pārcelta uz Slovēniju, komandas vadība braucienu atcēla. Tas maksāja tehnisko zaudējumu un Eirokausu sezonas beigas.

"TTT Rīga" ģenerālmenedžeris Egils Lūsis pastāstīja, ka tika uzklausīts arī komandas viedoklis un fons bijis diezgan negatīvs. Nebija jūtams, ka komanda ir gatava doties izbraukumā, viņš paskaidroja. Turklāt konsultācijās ar Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem arī tika atgādināts, ka basketbols ir kontakta spēle, un šajā gadījumā būtu jātiekas ar basketbolistēm no vīrusa skarta reģiona. 

Dīvains skats bija nākamo olimpisko spēļu mājvietā Tokijā, kur svētdien maratonā drīkstēja startēt tikai elites sportisti. Ierasto 40 tūkstošu dalībnieku vietā Japānas galvaspilsētas ielās skrēja tikai 179 maratonisti. Turklāt organizatori aicināja līdzjutējus nepulcēties trases malās un vērot sacensības tiešraidē televīzijā.

Rīgas maratona organizators Aigars Nords uzsvēra, ka lielu pasākumu atcelšanas gadījumā zaudētājos paliek daudzi, tostarp viesnīcas un ēdinātāji. Rīgā maratona sarīkošanai strādā jau teju gadu un Nords cer, ka lielie skrējieni tomēr notiks. 

Daudz jautājumu ir par olimpiskajām spēlēm Japānā, bet Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā saka, ka uztraukumam šobrīd nav pamata.

Arī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nedēļas nogalē saņēma informāciju, ka nav darbību spēļu atcelšanai. Iespējams, gan saīsinās olimpiskās uguns stafeti un varētu mainīties daļa kvalifikācijas sacensību vietu, bet citādi viss ir pēc plāna, teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. 

Savukārt riteņbraucēja Krista Neilanda komandas biedri no "Israel Cycling Academy" sastāva nonāca karantīnā viesnīcā Apvienotajos Arābu Emirātos. Pēc negatīviem analīžu rezultātiem lielākā daļa riteņbraucēju vēlāk varēja viesnīcu pamest. Neilands vēl ir neziņā, vai martā Itālijā varēs startēt trijās plānotās sacensībās, vai arī tās atcels koronavīrusa dēļ. 

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības organizācija (PVO) "Covid-19" dēļ izsludināja augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzībā un atzina, ka pasaule nonākusi iepriekš nepiedzīvotā situācijā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp lielākajā daļā Eiropas valstu. Tāpat "Covid-19" konstatēts Latvijā un visās tās kaimiņvalstīs - Krievijā, Igaunijā, Lietuvā un Baltkrievijā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti