Latvijas Olimpiskajā vienībā lielāko atbalstu vasaras disciplīnās paredz 10 sporta veidos

Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) dalībnieku sapulce apstiprināja kvotas vasaras sporta veidos uz nākamo olimpisko ciklu, lielāko atbalstu paredzot dalībniekiem 10 sporta veidos, liecina LOV ceturtdien publicētā informācija. Sportistu sarakstus atbilstoši piešķirtajām kvotām iesniegs sporta veidu federācijas.

LOV apstiprināja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomitejā atbalstītās LOV sportistu atbalsta pamatnostādnes olimpiskajam ciklam līdz 2024.gadam un pieņēma zināšanai noteikumus par finansējuma apmēra un izmaksas kārtību LOV sportistiem un treneriem.

Pēc LOK un vasaras sporta veidu federāciju sarunām apstiprināja 132 LOV sportistu kvotas. Zelta sastāvā plānots atbalstīt 19 sportistus, Sudraba sastāvā – 33, bet Bronzas sastāvā - 80 atlētus.

Zelta sastāvā atbalsts paredzēts basketbolā (4 sportistiem), volejbolā (4), vieglatlētikā (2), svarcelšanā (2), kanoe un smaiļošanā (2), cīņas sportā (1), jāšanā (1), modernajā pieccīņā (1), riteņbraukšanā (1) un tenisā (1).

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs pauda pārliecību, ka pieņemtie lēmumi olimpisko sporta federācijām sniegs instrumentus, lai tās varētu nodrošināt savu sportistu sagatavošanu dalībai olimpiskajās spēlēs.

LOV iekļautos sportistus nodrošina ar medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem, tos sniedzot arī sacensībās un treniņnometnēs. Savukārt finansējumu sacensību un treniņu darbam sportisti saņem savās federācijās tieši no LOK.

Medicīnisko nodrošinājumu varēs saņemt arī neolimpisko sporta veidu federāciju labākie sportisti, kam piešķīra 12 kvotas.

LOV kvotas ziemas sporta veidu federācijām nosauks pēc 2021./2022.gada sezonas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt