Latvijas komandas tālākās vietās Eiropas Nāciju motokrosā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas vīriešu un sieviešu komandām nedēļas nogalē Francijā neizdevās pacīnīties par augstām vietām Eiropas Nāciju motokrosā, pavēstīja organizatori. Vīriešiem Latvija apsteidza divas komandas un ieguva 11.vietu, savukārt dāmas finišēja priekšpēdējās 10.vietā.

Gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē uzvarēja Francija. Vīriešiem trijniekā iekļuva arī Itālijas un Zviedrijas motokrosisti, bet dāmām uz goda pjedestāla aiz francūzietēm pakāpās Vācija un Itālija.

Eiropas čempionāta līderis 125 kubikcentimetru klasē Pauls Jonass startēja jauktajā 125 kubikcentimetru un 250 kubikcentimetru klasē, kur ieņēma 20.vietu. Jonass pirmajā braucienā izstājās, bet otrajā braucienā ieguva 17.vietu. Ar 250 kubikcentimetru motociklu braukušais Jānis Kārkliņš ierindojās 22.vietā. Uzvaru klasē 26 dalībnieku konkurencē izcīnīja beļģis Damons Grauluss.

Divi Latvijas braucēji Dmitrijs Goršanovs un Valters Logins ieņēma attiecīgi 19. un 22.vietu 85 kubikcentimetru klasē, kur uzvarēja francūzis Ludoviks Bompārs.

Kastelno de Levī aizvadītajās sacensībās pirmo reizi Nāciju motokrosā startēja sievietes. Latvijas dalībnieces Samanta Josta un Inga Pīlādze ierindojās 18. un 19.vietā. Abos braucienos, startējot 22 braucējām, uzvarēja francūziete Līvija Lanselote.

Nāciju sacensības līdz šim bija ierasts aizvadīt rudenī, taču šogad tika izveidots jauns sacensību formāts, tostarp paredzot dalībniekiem vecuma ierobežojumus.