Sporta studija

Cik prioritāros sporta veidus vajag Latvijā?

Sporta studija

Motokrosa čempionāta aizkulises

Kā izbraukumos dosies Latvijas sportisti

Latvijas komandas aprod ar ceļošanas kārtību pandēmijas apstākļos, noteikumi atšķiras

Latvijas nacionālās izlases un klubu komandas dažādos sporta veidos piedalīsies spēlēs ārpus valsts robežām un neiztiks bez ceļošanas arī Covid-19 ietekmētos apstākļos. Ministru kabineta noteikumos paredzētie izņēmumi ļauj sportistiem iztikt bez pašizolācijas, arī atgriežoties no paaugstināta riska valstīm, tiesa, ar problemātiskāku situāciju vismaz pagaidām jārēķinās tiem spēlētājiem, kam pēc pārbraukšanas gaidāma dalība vietējos turnīros.

Visvairāk spēļu un ceļošanas ārpus Latvijas ierasti ir Rīgas “Dinamo”, kas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonu sāks 3. septembrī Rīgā ar četru mājas spēļu sēriju. Šībrīža regulējums dinamiešiem ir salīdzinoši labvēlīgs, jo tas neprasa 14 dienu pašizolāciju. Tas tāpēc, ka no izbraukuma tūres Krievijā viņi mājās atgriezīsies, lai piedalītos starptautiskās sacensībās, kam atbilst KHL turnīrs. Tas nozīmē, ka negatīva testa gadījumā pašizolācija nebūs jāievēro. Tiesa, tests jāveic tūlīt pēc ielidošanas Latvijā, pēc tam 5-7 dienu laikā atkārtoti. Dodoties uz Krieviju, atkal tests.

Izbraukuma sērijās komandas faktiski dzīvos pārvietojamā ''burbulī''. Taču ir jautājums, kāds būs šis burbulis katrā pilsētā, viesnīcā un hokeja arēnā. Katrā arēnā tiks veidotas "tīrās zonas", kur esošos cilvēkus regulāri testēs, piemēram, arēnas personālu un televīzijas brigādi.

Latvijas futbola izlase Nāciju līgas D līmenī spēlēs pret Andoru, Maltu un Fēru salām, no 3. septembra līdz 17. novembrim aizvadot sešas spēles. Eiropas Futbola asociāciju apvienība (UEFA) izstrādājusi 30 lappušu noteikumus, kā aizvadāmas gan klubu, gan izlašu spēles. Regulējums ir detalizēts un visaptverošs, tomēr ir viens bet.

Ja futbolisti atgriežas Latvijā un nākamā spēle viņiem jāspēlē Latvijas čempionātā, kas nav starptautiskas sacensības, tad jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Absurdi, ja ņem vērā testēšanu, izbraucot no Latvijas un arī atgriežoties.

Domājams, ka šī situācija kuru katru dienu tiks mainīta, jo citādi komandas, kas vienlaikus spēlē Latvijas čempionātā un kādā starptautiskā turnīrā, faktiski darbojas ārpus likuma.

Septembra sākumā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru Kiprā aizvada Latvijas volejbola izlase. Arī daļai šo spēlētāju -  tiem, kas pārstāv Latvijas klubus, šobrīd būtu pēc atgriešanās jāievēro pašizolācija.

Liela ceļošana plānota Latvijas basketbolā vadošajiem klubiem. Gandrīz visas komandas, kas ir pretiniekos gan „TTT  Rīgai” Eirolīgā,  gan „VEF Rīgai” Čempionu līgā, jau ir sarkanajā sarakstā. Tāda ir realitāte – epidemioloģiskā situācija Eiropā atkal pasliktinās. Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļas valde 1. septembrī lemj, kā sākt sezonu starptautiskajā arēnā. Pastāv arī iespēja, ka tā nemaz nesāksies.

Skaidrs ir viens - pat  visnopietnākie paškontroles mehānismi negarantē jaunās sezonas prognozējamu norisi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti