Latvijas kērlingisti pārspēlēs nekvalificējas pasaules čempionātam

Latvijas vīriešu kērlinga izlasei Norvēģijā neizdevās atkārtot sieviešu valstsvienības panākumu un kvalificēties 2014.gada pasaules čempionātam, liecina organizatoru informācija. Latvijas kērlingisti izšķirošajā pārspēlē divreiz zaudēja Vācijai.

Pirmajā pārspēlē Latvija piektdien zaudēja ar 2:7, bet sestdien otrajā mačā vācieši bija pārāki ar 6:3. Cīņa par pēdējo ceļazīmi uz pasaules čempionātu risinājās sērijā līdz divām uzvarām.

Latvijas kērlingisti Eiropas čempionātā Stavangerā finišēja 8.vietā, pirmoreiz nosargāja vietu elites grupā un ieguva iespēju pārspēlēs pretendēt uz dalību pasaules čempionātā. Vācija pārspēlē startēja kā Eiropas čempionāta B grupas spēcīgākā komanda.

Eiropas čempionātā Latvijas vīriešu izlase deviņās spēlēs izcīnīja divas uzvaras. Latviju turnīrā pārstāvēja skips jeb kapteinis Ritvars Gulbis, Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards un Raivis Bušmanis.

Savukārt Latvijas sieviešu izlase Eiropas čempionātā izcīnīja 7.vietu, ar ko automātiski nopelnīja ceļazīmi uz 2014.gada pasaules čempionātu.

Eiropas čempionāta izskaņā sestdien vīriešiem finālā spēlēs Norvēģija un Šveice, bet sievietēm pa zeltu cīnīsies Skotijas un Zviedrijas valstsvienības.