Latvijas izlases tieksies uz vietu desmitniekā pasaules šaha olimpiādē

Latvijas vīriešu un sieviešu izlases cīnīsies par vietu desminiekā pasaules šaha olimpiādē, kas no 1. līdz 14. augustam risināsies Trumsē, Norvēģijā, Latvijas Radio pastāstīja komandas dalībniece Dana Reizniece-Ozola. Latvijas šahisti sacentīsies 170 valstu 1500 spēlētāju konkurencē.

Gan vīriešu, gan sieviešu izlases sev izvirzījušas mērķi olimpiādē cīnīties par augstu pozīciju un priecāsies par vietu desmitniekā, sacīja Reizniece-Ozola. Viņa arī cer, ka Latvijā īstenosies nodoms šahu mācīt skolā, lai attīstītu skolēnu loģiku un prātu, kā arī izmainītu izglītības sistēmu par labu zināšanu sintēzei, nevis iekalšanai. 

Latvijas izlases sieviešu komandā olimpiādē startēs divkārtējā Eiropas jauniešu čempione un pasaules jauniešu vicečempione Dana Reizniece-Ozola, pasaules jauniešu čempione Laura Rogule, Inguna Erneste, Eiropas čempione ātrajā šahā  Ilze Bērziņa un Katrīna Šķinķe. Vīriešu komandā iekļauts lielmeistars, pasaules vicečempions Aleksejs Širovs, Normunds Miezis, Artūrs Neikšāns, Toms Kantāns un Igors Kovaļenko.

Sievietes spēlēs trenera un komandas kapteiņa  Aloiza Kveina vadībā, savukārt vīriešu treneris būs Mihails Ričagovs.

Latvijas izlase pasaulē lielākajā šaha notikumā ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās olimpiādes, kur 1924. gadā Parīzē Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Pasaules šaha olimpiāde notiek reizi divos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti