Latvijas handbolisti pret Igauniju pārliecinoši izcīna otro uzvaru

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība svētdien Dobelē ar 35:25 pārliecinoši pārspēja Igauniju un izcīnīja divās spēlēs otro uzvaru pasaules čempionāta kvalifikācijas grupā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlase cīnās par pirmo vietu grupā, lai pirmās kvalifikācijas daļas beigās turpinātu pretendēt uz vietu finālturnīrā.

Uzvarētājiem Dainis Krištopāns guva astoņus vārtus, Ingars Dude pretinieku vārtsargu pārspēja sešas reizes, bet pa pieciem vārtiem iemeta Aivis Jurdžs, Austris Tuminskis un Jānis Pavlovičs. Igauņiem Miks Pinonens izcēlās ar astoņiem vārtiem.

Pēc spēkos līdzvērtīga cīņas sākuma Latvijas valstsvienības pārsvars labākā spēles organizēšanā sāka izpausties tuvāk pirmā puslaika beigām. Pēc pārtraukuma mājinieki laukumā atgriezās ar piecu vārtu pārsvaru (18:13), tomēr igauņi ilgstoši neatlaidās, un astoņās minūtēs pietuvojās līdz trīs vārtu deficītam (17:20). Latvijas izlase spēja tomēr salauzt sāncenšu pretestību un puslaika vidū iegūt izšķirošu septiņu vārtu pārsvaru (27:20).

Nākamās spēles Latvijas handbolisti aizvadīs 2014.gada sākumā, kad 2.janvārī izbraukumā tiksies ar Bosniju un Hercegovinu, bet trīs dienas vēlāk bosnieši viesosies Latvijā. Kvalifikācijā tikai pirmās grupu kārtas uzvarētāji pēc divu apļu izspēles izcīnīs ceļazīmi uz nākamo atlases kārtu.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē turnīrā Latvijas izlase viesos pieveica Portugāli un saglabā labas izredzes četru komandu konkurencē pacīnīties par pirmo vietu grupā un tikšanu nākamajā kārtā. Pasaules čempionāta finālturnīrs 2015.gadā notiks Katarā.