Latvijas handbolisti cienījami piekāpjas Baltkrievijas izlasei, saglabājot cerības tikt uz Franciju

Tikai ar divu vārtu starpību, tikai pašā spēles galotnē Latvijas handbola izlase piekāpās Baltkrievijas izlasei Minskā ar rezultātu 24:26. Intriga par ceļazīmes iegūšanu uz 2017. gada pasaules čempionātu vēl saglabājas, jo uz Franciju, kur notiks finālturnīrs, dosies tā izlase, kas būs uzvarētāja divu spēļu summā. Atbildes spēle jau 15. jūnijā Valmierā.

Šajā spēlē rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Dainis Krištopāns – viņam šajā mačā deviņi vārti. Pieci vārtu guvumi Ingara Dudes rēķinā, bet pa trim guva Ģirts Lilienfelds un Rihards Leja, kuram šī bija debijas spēle izlasē.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās Baltkrievijas izlase, taču spēles gaitā Latvijas izlasei izdevās izlīdzināt rezultātu, un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 13:13.

Otrajā puslaikā Krištopāns izvirzīja Latviju vadībā, taču neiemesti divi septiņu metru soda sitieni, un Latvija atkal nokļuva iedzinējos. Nepilnas divas minūtes līdz spēles beigās Latvijai izdevās izlīdzināt rezultātu, taču Baltkrievija spēles galotnē spēja gūt divus vārtus un šādi izcīnīt uzvaru.

Latvijas Handbola federācija citē izlases galveno treneri Uģi VIkštremu pēc spēles beigām: "Gaidījām, ka spēle būs ļoti smaga. Tas ir handbols, un tā tam jābūt. Pirms spēles teicu, ka nav tik svarīgi, kāds būs rezultāts, bet kā mēs spēlēsim, kā cīnīsimies. Milzīgs kompliments manai komandai, kas cīnījās no pirmās līdz pēdējai minūtei. Bijām gatavi pretiniekiem iekost pat kājā, bet neļaut gūt vārtus. Visiem bija skaidrs, ka Baltkrievija ir šīs spēles favorīte, un tāda tā būs arī otrajā spēlē. Tur būs gan pavisam citādāk, jo spēlēsim mājās, kur mums būs vēl vairāk līdzjutēju atbalsta. Mums jāsaglabā vēss prāts un jāturas pie zemes."