Latvijas handbolisti ar uzvaru sāk pasaules čempionāta kvalifikāciju (Papildināts)

Latvijas handbola izlase trešdien izbraukumā ar 29:26 uzvarēja Portugāles valstsvienību pirmajā spēlē 2015.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, informēja Latvijas Handbola federācija. Cīņā pret potenciālajiem grupa favorītiem Latvijas handbolisti ne reizi nebija iedzinējos, un ar uzvaru sāka turnīru, kur pretendē uz iekļūšanu nākamajā kvalifikācijas daļā.

/Papildināts ar V.Labanovska teikto/

„Komanda ir sajutusi, ka var spēlēt pret šāda līmeņa izlasēm, komanda ir pierādījusi ar saviem iepriekšējiem rezultātiem pret Slovākiju, pret Ungāriju, ka mēs varam spēlēt. Un tajā pašā laikā mēs esam arī mācījušies no savām kļūdām – bieži esam bijuši tuvu uzvarai, bet izlaiduši to no rokām," saka treneris Valdis Labanovskis. „Varam spēlēt vēl labāk gan ar šo sastāvu, gan vēl ar tiem, kas tagad traumēti, rezerves mums ir. Bet komanda spēj izcīnīt arī smagas uzvaras ar šādu sastāvu. Jau rīt sāksim gatavoties nākošajai spēlei ar Igauniju, ļoti svarīga spēle, būtu jāizcīna divi punkti. Izredzes ir 50:50, bet, ja mēs noskaņosimies, sagatavosimies un spēlēsim tā, kā pēdējās spēlēs, ceru, ka paņemsim šos punktus. Priecāsimies par atbalstu."

Treneris Valdis Labanovskis
00:00 / 02:36
Lejuplādēt

Aivis Jurdžs uzvarētājiem guva deviņus vārtus, savukārt Dainis Krištopāns bumbu vārtos raidīja sešas reizes.

Latvija astotajā minūtē pēc Jurdža metiena ieguva trīs vārtu pārsvaru (4:1), bet 15.minūtē Ingars Dude panāca vadību ar 8:3. Mājiniekiem izdevās apturēt Latvijas uzbrukumu un portugāļi 23.minūtē bija vairs tikai viena metiena attālumā, pietuvojoties līdz 9:10. Tomēr Latvijas handbolisti atguvās un puslaiku pabeidza ar četru vārtu pārsvaru - 13:9.

Jurdžs 43.minūtē panāca Latvijai lielāko pārsvaru spēlē - plus astoņi (21:13), taču turpinājumā Latvijas uzbrukums iestrēga Portugāles aizsargu spīlēs, un pārsvars saruka līdz trijiem vārtiem (24:21). Portugāle centās izglābt spēli, tomēr Latvijas handbolisti spēja saglabāt divu līdz trīs vārtu pārsvaru.

Latvijas izlase spēli aizvadība bez savainojumus guvušajiem potenciālajiem pamatsastāva spēlētājiem līnijas spēlētāja Jāņa Glušaka un saspēles vadītāja Ģirta Lilienfelda.

Latvijas un Portugāles pārstāvētajā grupā grupā ir iekļauta arī Bosnija/Hercegovina un Igaunija. Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 3. novembrī Dobelē pret Igauniju. Pēc divu apļu turnīra grupas labākā komanda iekļūs nākamajā kvalifikācijas kārtā, kur pievienosies vēl 13 vienībām. Pasaules čempionāts 2015.gada sākumā notiks Katarā.