Latvijas handbolisti ar uzvaru pār slovākiem iegūst otro vietu

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība sestdien Olimpiskajā sporta centrā ar 24:20 uzvarēja Slovākiju cīņā par otro vietu Rīgas domes kausa izcīņā, informēja rīkotāji. Uzvaru turnīrā jau pirms pēdējās sacensību dienas nodrošināja Lietuva, bet pēdējie četru komandu konkurencē palika igauņi.

Aivis Jurdžs Latvijas izlases pēdējā spēlē iemeta septiņus vārtus, savukārt piecas reizes precīzs bija Oskars Arājs. Slovākijas izlasē pa trim vārtiem iekrāja pieci rezultatīvākie spēlētāji.

Ingars Dude saņēma turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu, un viņu nosauca arī par turnīrā labāko Latvijas valstsvienībā.

Latvijas izlasei pret Slovākiju pirmais atrāviens izdevās pirmajā puslaikā, nodrošinot deviņu vārtu pārsvaru (13:4). Otro puslaiku mājinieki sāka ar rezultātu 13:6, taču slovāki astoņas minūtes līdz spēles beigām panāca trīs vārtu deficītu (17:20). Galotnē Latvijas handbolisti nospēlēja droši un nosargāja uzvaru.

Lietuvas izlase pēdējā spēlē sestdien ar 27:34 zaudēja Igaunijai, taču saglabāja pirmo vietu, jo iepriekš uzvarēja gan Latviju (31:29), gan Slovākiju (22:18).

Rīgas domes kausa izcīņā komandas pārbaudīja spēkus pirms spēlēm 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Latvija ar divām uzvarām ir līdere grupā, kurā pēdējo -4.- vietu ieņem igauņi. Abas komandas 11. janvārī Pilvā tiksies turnīra otrā apļa spēlē, bet līdz tam Latvijas izlase janvārī aizvadīs divas spēles pret Bosniju un Hercegovinu, kā arī Dobelē tiksies ar Portugāli.