Latvijas handbola virslīgas līderu cīņa noslēdzas ar neizšķirtu

"SynotTip" Latvijas vīriešu handbola virslīgas otrā posma spēcīgākās grupas cīņā piektdien Rīgas "Celtnieks" savā laukumā nospēlēja 26:26 ar čempioni Dobeles "Tenax".

Abu Latvijas spēcīgāko handbola klubu savstarpējā cīņā pa sešiem vārtiem guva Artis Kurmēns ("Celtnieks"), Ņikita Pančenko un Nils Miķelsons (abi - "Tenax").

Abas komandas piektdien aizvadīja spraigu dueli. Tiesa, "Tenax" šo maču sāka ļoti apņēmīgi un nedaudz vairāk kā desmit minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 7:1. Tomēr pēc tam "Celtnieks" handbolisti pakāpeniski atspēlējās, lai gan lielāko daļu pirmā puslaika pāris vārtu pārsvars tāpat piederēja Dobeles komandai. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 13:10 par labu "Tenax", bet otrajā spēles daļā Rīgas vienība ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī pārņēma vadību (19:16).

Pārsvaru noturēt gan neizdevās, bet pēdējās minūtēs vadībā bija te viena, te otra komanda, taču beigās mačs noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 26:26.

Spēcīgākās grupas turnīra līderpozīcijā ar deviņiem punktiem trīs mačos ir Dobeles "Tenax", otrā ar astoņiem punktiem ir Rīgas "Celtnieks", četri punkti ir Ludzas "Latgols" vienībai, bet viens - MSĢ/LAT-"Hertz" handbolistiem.

Tikmēr otrajā ešelonā līderpozīcijā ar desmit punktiem ir "Ogre", kam ar sešiem punktiem seko "Jūrmalas Sports". Četri punkti ir "Vaiņodei", bet divi - ASK/LSPA.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā virslīgā startē astoņas komandas, kuras vispirms izspēlēja divu apļu turnīru, bet pēc tā rezultātiem tika sadalītas divos četriniekos. Turpinājumā gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet vēl četras komandas - pirmās grupas trešā un ceturtā vieta, kā arī otrās grupas pirmā un otrā vieta, izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiks līdz divām, bet finālā - līdz trim uzvarām.

MSĢ/LAT-"Hertz" komanda startēs tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tiek skaitīti kopējā vērtējumā.

Savukārt regulārā čempionāta pēdējās vietas ieguvējs aizvadīs pārspēles (uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā) ar 1.līgas uzvarētāju par tiesībām spēlēt virslīgā 2019./2020. gada sezonā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas čempionu tronī atgriezās Dobeles "Tenax", kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Rīgas "Celtnieku", bet bronzas medaļas ieguva Ludzas "Latgols", kas ar 3-1 pārspēja "Ogre"/"Miandum" komandu.