Latvijas handbola izlase izrauj uzvaru pār Ukrainu

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien pēdējā 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē, kas risinājās Valmierā, nervus kutinošā spēlē pārspēja Ukrainu ar rezultātu 22:21 (13:10), liecina organizatoru informācija.

Latvijas izlases labā septiņi vārti Dainim Krištopānam, pieci – Austrim Tuminskim.

Spēle gan izvērtās gana nervus kutinoša. Spēles sākumā Latvijas izlase demonstrēja pamatīgu pārsvaru pār ukraiņiem, ko pierādīja spēles rezultāts uz tablo pēc nospēlētām 15 minūtēm – 10:2. Taču pēc tam spēles gaita izlīdzinājās, un ukraiņi sāka spēlēt arvien pārliecinošāk. Taču Ukrainas valstsvienībai ne reizi neizdevās izvirzīties vadībā, tikai izcīnīt neizšķirtu.

"Paldies Dievam, šo spēli mēs vinnējām," pēc spēles intervijā Latvijas Radio atzina izlases galvenais treneris Uģis Vikštrems, norādot, ka veiksme bijusi Latvijas pusē. Pēc spēles gaitas rezultātam vajadzēja būt neizšķirtam.

Izvērtējot spēles gaitu, Vikštrems atzina, ka uzbrukumā labas bijušas tikai pirmās 15 minūtes, bet pēc tam viss turējies uz aizsardzības un vārstsargu snieguma.

Jāatgādina, ka Vikštrema trenētā handbola izlase dalību 2017. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas izšķirošajā izslēgšanas kārtā garantēja jau pēc neizšķirtās spēles pret Grieķijas izlasi 13. janvārī. Kā priecīgi pauda Vikštrems, Latvija šo ciklu ir pabeigusi bez neviena zaudējuma.