Handbols

EČ atlases spēle handbolā. Latvija - Igaunija

EČ atlases spēle handbolā. Latvija - Igaunija. Spēles momenti

Latvijas handbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē uzvar Igauniju

Svētdien Valmierā Latvijas vīriešu handbola izlase ar 30:24 uzvarēja Igaunijas izlasi, sperot platu soli soli tuvāk iekļūšanai 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīra sasniegšanai.

(Papildināts ar video)

Pirms spēles Latvijas handbola izlases galvenais treneris Armands Uščins atzina, ka iepriekšējā spēlē no pretiniekiem igauņiem komanda bija gaidījusi ātrāku spēli, taču pretinieki bremzējuši. Gaidāmajā spēlē Latvijas izlases uzdevums ir uzspiest pretiniekiem savu spēli – spēlēt ātrāku handbolu. Latvijas handbolisti ar igauņiem spēkojās jau ceturtdien, kad pārāki izrādījās latvieši, svinot uzvaru ar 24:18.

Intervija ar Armandu Uščinu

Latvijas izlases labā ar pieciem gūtiem vārtiem izcēlās Egils Politers, bet pa četriem vārtiem guva Māris Veršakovs, Aivis Jurdžs, Dainis Krištopāns un Nils Kreicbergs.

Spēle iesākās aktīvi, un ievadā daudzas reizes Latvijas izlasi glāba vārtsarga Artūra Kuģa lieliskais sniegums. Latvija pie pirmā vārtu guvuma tika piektajā minūtē, kad veiksmīgi septiņu metru soda metienu realizēja Māris Veršakovs. Tālāk spēle turpinājās aktīvi punkts punktā, un tikai 13. minūtē Latvijas izlasei izdevās izvirzīties vadībā ar divu punktu starpību.

Māris Veršakovs realizē soda metienu

19. minūtē Mārim Veršakovam atkal bija iespēja realizēt soda metienu, ko viņš veiksmīgi arī izdarīja, pirmo reizi spēles gaitā izvirzot Latviju vadībā ar trīs punktu pārsvaru. Pirmais puslaiks noslēdzās ar piecu vārtu pārsvaru pār Igauniju - 17:12.

Veiksmīgi realizēts soda metiens

Latvijas izlasei potenciāls ir diezgan liels – pirmais puslaiks aizvadīts spēlējot uz apmēram 70 procentiem, tā pārtraukumā intervijā LTV atzina bijušais izlases vārtsargs Helmuts Tihonovs. Viņaprāt, laukumā valdījusi drīzāk draudzības spēles noskaņa, nevis svarīga turnīra. Viņaprāt, ir jāspēlē tādā līmenī, uz kādu izlase tiecas – proti, Eiropas čemmpionāta līmenī – tātad, daudz agresīvāk.

Intervija ar Helmutu Tihonovu

“Šobrīd es esmu vērotājs, patīk skatīties izlases spēles, gribētu arī uzspēlēt, bet es apzinos, kāda ir situācija, neiešu puišiem čakarēt prātu,” uz jautājumu, vai pats vēl jūtas kā izlases vārtsargs, atbildēja Tihonovs.

Arī otrajā puslaikā turpinājās aktīva spēle, taču Latvijas izlase turpināja krāt pārsvaru. Spēles beigās Latvijas izlase mēģināja gūt ātrus vārtus, taču steiga darīja savu un ik pa brīdim uz laukuma bija nesaprašanās, kas lika vārtu starpībai sadilt. Spēle noslēdzās vien ar sešu punktu pārsvaru - 30:24.

Pēc spēles Latvijas izlases spēlētājs Dainis Krištopāns LTV atzina, ka panākumu atslēga ir tas, ka puiši izgāja laukumā ar 100% atdevi. Pateicoties individuālajai meistarībai un vārtsarga sniegumam, izlasei izdevās atrauties ar komfortablu pārsvaru. Krištopāns arī atzinīgi izteicās par to ka šoreiz laukumā izdevās iznākt visiem izlases spēlētājiem.

Svētdienas vakarā grupas ietvaros Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē tikās arī Nīderlandes un Slovēnijas handbola izlases, un šajā duelī ar 30:23 pārāki izrādījās slovēņi, nodrošinot sev ceļazīmi uz finālturnīru.

Slovēnij ar astoņiem punktiem ir grupas līdere, otrajā pozīcijā ar sešiem punktiem ir Latvija, Nīderlandei ir četri punkti un trešā vieta, bet Igaunija ir pēdējā bez punktiem.

Kvalifikācijas cikla ievadā Latvija viesos ar 21:27 piekāpās vienai no spēcīgākajām pasaules handbola izlasēm Slovēnijai, savukārt otrajā mačā Uščina vadītā komanda Valmierā ar 29:25 uzveica Nīderlandi. Kvalifikācijas turpinājums paredzēts šogad - jūnijā Latvijai būs otrās spēles ar Slovēniju un Nīderlandi. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.