Latvijas handbola izlase cieš zaudējumu svarīgā kvalifikācijas spēlē

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien Dobelē ar 21:23 zaudēja Bosnijas un Hercegovinas valstsvienībai izšķirošajā spēlē 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas grupā, liecina Latvijas Handbola federācijas informācija. Mājiniekiem bija nepieciešama uzvara, lai nodrošinātu izredzes turpināt cīņu par iekļūšanu nākamajā atlases kārtā.

Laukuma saimniekiem ar septiņu vārtu guvumu rezultatīvākais bija Dainis Krištopāns, bet Elvija Borodovska rēķinā bija četri vārti. Viesiem ar pieciem vārtiem izcēlās Kosta Savičs.

Tāpat kā abu komandu pirmajā spēlē Balkānos Latvijas izlase neveiksmīgi aizvadīja cīņas sākumu un ļāva pretiniekiem izvirzīties vadībā. Pēc nospēlētām 15 minūtēm viesi bija priekšā ar 11:5, bet pirmo puslaiku noslēdza ar četru vārtu pārsvaru (13:9). Pēc pārtraukuma Latvijas handbolisti pamazām sadeldēja deficītu, un 10 minūtes pirms cīņas beigām pretiniekiem bija vairs tikai minimāls pārsvars (19:18). Taču bosnieši panāca 22:19 un cīņas izskaņā nodrošināja uzvaru.

Savainojumu dēļ Latvijas izlasei nevarēja palīdzēt Ģirts Lilienfelds, Austris Tuminskis, Ēriks Blūms, Oskars Arājs, Edgars Kukša un Jānis Glušaks, bet mācībās ir aizņemts Māris Veršakovs.

Kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase sāka ar uzvarām pār Portugāli (29:26) un Igauniju (35:25), bet ceturtdien izbraukumā piedzīvoja zaudējumu pret Bosniju un Hercegovinu (26:27). Nākamajā atlases kārtā iekļūs tikai grupas uzvarētāji.

Pēdējās divas spēles grupā Latvijai būs 8. janvārī Dobelē pret Portugāli un 11. janvārī izbraukumā pret Igauniju, taču vairs bez cerībām uz pirmo vietu grupā.