Latvijas handbola izlase ar zaudējumu startē Rīgas domes kausa izcīņā

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien Olimpiskajā sporta centrā ar 29:31 zaudēja Lietuvas valstsvienībai pirmajā spēlē Rīgas domes kausa izcīņā, liecina rīkotāju informācija. Četru komandu turnīra turpinājumā mājinieki piektdien spēlēs pret Igauniju, bet sestdien - pret Slovākiju.

Laukuma saimniekiem deviņus vārtus guva Jānis Pavlovičs, bet septiņas reizes precīzi meta Dainis Krištopāns. Lietuvai ar astoņiem vārtiem izcēlās Bens Petreiķis.

Spraigā cīņā Latvijas handbolistiem labāk izdevās aizvadīt pirmā puslaika beigas, pamazām palielinot pārsvaru līdz četriem vārtiem (18:14). Taču pēc pārtraukuma lietuvieši septiņās minūtēs panāca neizšķirtu 19:19, bet nedaudz vairāk kā piecas minūtes pirms spēles beigām viesi jau bija vadībā ar trīs vārtu pārsvaru (28:25). Latvijas izlase 35 sekundes pirms beigu svilpes vēl pietuvojās līdz vienu vārtu deficītam (29:30), taču izlīdzinājumu nepanāca.

Dienas otrā spēlē Slovākija ar 40:27 pārspēja Igaunijas handbolistus.

Rīgas domes kausa izcīņa komandām ir viens no gatavošanās posmiem pirms pēdējām spēlēm 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas grupā janvāra sākumā. Latvijas vīriešu izlase kvalifikācijā 2. janvārī izbraukumā spēlēs pret Bosniju un Hercegovinu, pēc tam divas cīņas aizvadīs Dobelē 5. janvārī ar Bosniju/Hercegovinu un 8. janvārī ar Portugāli, bet pēdējais mačs Latvijai būs izbraukumā 11. janvārī pret Igauniju.