EČ atlases spēle. Latvija - Slovēnija. Saruna ar tiesnesi Renāru Līci

Handbols

EČ atlases spēle. Latvija - Slovēnija

EČ atlases spēle. Latvija - Slovēnija. Spēles momenti

Latvijas handbola izlase ar uzvaru pār slovēņiem pirmo reizi garantē vietu Eiropas čempionātā

Latvijas handbola izlase trešdien Valmierā ar 25:24 pārspēja Slovēniju, tādējādi pirmo reizi vēsturē garantējot vietu Eiropas čempionāta finālsacensībās. Šī slovēņiem bija pirmā neveiksme Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Pēdējo kvalifikācijas spēli Latvijas izlase svētdien aizvadīs Nīderlandē.

Latvijas izlase uzvaru nodrošināja mača izskaņā, kad teicami vārtos darbojās Artūrs Kuģis, kurš atvairīja septiņu metru brīvmetienu.

Kuģis nosargā Latvijas pārsvaru

Savukārt uzbrukumā lauvas tiesu savāca Dainis Krištopāns, kurš guva 11 vārtus.

Pēcspēles intervija ar Krištopānu un Kuģi

Spēles ievadā teicami vārtos darbojās Kuģis, vairākkārt apturot pretinieku metienus. Tikmēr cīņas spars un neatlaidība uzbrukumā ļāva Latvijas izlasei izvirzīties vadībā. Uz to viesi atbildēja ar ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā, kas ļāva gūt vairākus vārtus arī viesiem.

Latvijas labā teicami darbojās līderis Krištopāns, kuru slovēņiem apturēt bija grūti.

Pirmā puslaika otrajā pusē Latvijas izlase ieguva tiesības spēlēt vairākumā. To arī mājinieki izmantoja, pirmo rezi gūstot četru punktu pārsvaru, ko noturēja līdz puslaika pārtraukumam (14:10).

Pēc pirmā puslaika starptautiskā līmeņa tiesnesis Renārs Līcis uzsvēra, ka slovēņi pēc pirmā puslaika saņemsies un ka nekas vēl nav beidzies. Tāpat viņš slavēja Latvijas izlases vārtsargu Kuģi, kurš pirmajās 30 minūtēs demonstrēja teicamu sniegumu.

Puslaika intervija ar Līci

Pēc pārtraukuma pārliecinošāki laukumā izskatījās viesi, kas pāris minūšu laikā prata deficītu samazināt līdz minimumam. Slovēņi turpināja uzņemoto kursu, un drīzvien jau Latvijas izlase bija iedzinējos.

Latvijas izlase spēja saņemties pēc šī trieciena un ar izcilu Kuģa darbību vārtos atgūt vadību.

Mača izskaņā rezultāts atkal kļuva neizšķirts, slovēņiem pat brīžiem esot līderos.

Trenera Uščina komentārs pirms spēles

Kvalifikācijas pirmajās četrās spēlēs Latvijas izlase guva trīs uzvaras pār Nīderlandi (29:25) un Igauniju (24:18 un 30:24), bet vienīgo zaudējumu cieta viesos pret 2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieci Slovēniju (21:27). Pēc četrām spēlēm Latvija kvalifikācijas grupā ir otrā aiz Slovēnijas.

Kvalifikācijā 32 valstu izlases ir sadalītas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Finālturnīram kvalificēsies katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā jau nodrošinājušas rīkotājvalstis Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī pašreizējā titula īpašniece Spānija. 2020. gada janvārī Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases līdzšinējo 16 komandu vietā.