Latvijas dejotāji izcīna sudrabu pasaules čempionātā sporta dejās U-21 grupā

Vācijas pilsētā Veclārā notikušajā pasaules čempionātā desmit deju programmā - piecas standartdejas un piecas Latīņamerikas dejas – U-21 grupā 46 pāru konkurencē no 20 valstīm otro vietu izcīnīja Latvijas sporta deju pāris Deniss Gudovskis un Megija Morīte, informēja Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Par pasaules čempioniem kļuva galvenie favorīti uz uzvaru Mateušs Brzozovskis un Justina Mozdoneka no Polijas.

Vācijas pilsēta Veclāra, kur 2011.gadā par Eiropas Savienības čempioniem Latīņamerikas dejās kļuva Latvijas pāris Vjačeslavs Višņakovs ar Terēzi Kižlo, atkal bija Latvijai veiksmīga. Gudovskim un Morītei jūlijā izcīnītajai otrajai vietai pasaules čempionātā jauniešiem standartdejās izdevās savu medaļu krājumu papildināt ar vēl vienu sudrabu.

Pirmajās trijās kārtās – astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā – Latviju pārstāvošie dejotāji bija līderu godā un finālā kopā ar Polijas un Krievijas dejotājiem ļoti līdzīgi cīnījās par uzvaru. Standartdejās labāko sniegumu rādīja poļi, bet Latīņamerikas dejās pirmie bija krievi Aleksandrs Rjabcevs un Marija Oblakova. Tikmēr Gudovskis un Morīte nodemonstrēja stabilitāti un uzrādīja otro rezultātu abās deju programmās, kas deva otro vietu arī kopsummā.

Šī Latvijai ir otrā medaļa Pasaules čempionātā U-21 desmit dejās, jo 2012. gadā Rīgā bronzas medaļas izcīnīja Kārlis Treijs un Anastasija Krivošejeva.