Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sacensību programmiņa kā kritērijs valsts līdzfinansējumam sporta pasākumumiem

Čempions spēka jogā Sandis Inzelbergs: Skolā no sporta baidījos vairāk nekā no nāves

Latvijas čempions spēka jogā: Celibāts ļauj iegūt pārcilvēcisku motivāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Divkārtējs Latvijas čempions un 2019. gada Eiropas čempions spēka jogā Sandis Inzelbergs skolas laiku atceras kā elli, kurā sports šķita briesmīgāks par nāvi. Vēl pirms sportiskajām uzvarām viņš pieveica mazvērtības kompleksus un negatīvās domas, bet vēlāk ieguva pārliecību, ka maksimāla atteikšanās no kārdinājumiem ļauj iegūt kontroli pār savu prātu.

Tieši skolā izjustā spriedze Sandim vienubrīd ļāva atskārst, ka nepieciešams mainīties pašam.

Par ļaunāko scenāriju Inzelbergs pašlaik uzskata iespēju, ka viņam būtu bijuši draudzīgi un iekļaujoši klasesbiedri, kas Sandi pieņemtu tādu, kāds viņš tolaik bija. 

"Tas būtu sliktākais, kas būtu varējis notikt," uzsvēra jogas speciālists. "No sporta baidījos vairāk nekā no nāves. Tajā pašā laikā biju ļoti antisociāls, burtiski baidījos no jebkā, it īpaši no kontakta ar cilvēkiem. Cietu no tā, ka baidos no visa. Cietu no tā, ka es jutos kā vārgulis, cietu no tā, ka esmu čempions negatīvo domu domāšanā."

Sandis sevi atceras kā vājāko visā skolā, ļoti lēnu un stīvu, līdz viņš saprata, ka jārīkojas. Lielākās pārmaiņas notika universitātē, kur Sandis pārvarēja savas lielākās fobijas – bailes no publiskas uzstāšanās un komunikācijas ar cilvēkiem. Palicis vēl bija cietais rieksts – sports. Pamēģinājis dažādus cīņu mākslu paveidus, viņš nonāca līdz sporta jeb spēka jogai. Sanda sapnis bija attīstīt tādu gribasspēku, kas ļauj sasniegt visu.

Jau 11 gadus Sandis ir jogas skolotājs, šobrīd darbojas Edgara Masaļska sporta klubā Ikšķilē.

Ieguvis maģistra grādu filozofijā, viņš pieturas pie atziņas, ka tas, ko domājam, nosaka to, kā jūtamies. Lai iegūtu kontroli pār savu prātu, Sandis dzīvo ļoti pieticīgi un ievēro celibātu. 

Jo vairāk Sandis spēj atteikties no visiem kārdinājumiem, jo spēcīgāks kļūst viņa gribasspēks.

"Ja cilvēks spēj ievērot celibātu, ja spēj būt maksimāli atturīgs ēdienā un dzīvesveidā, tad motivācija ir pārcilvēciska," teica jogas pasniedzējs. 

Pavisam neierasta ir Sanda diēta. Ēd viņš vienu reizi diennaktī, turklāt īsi pirms gulētiešanas. Viņš uz to gājis lēnām un pacietīgi, tādēļ diēta strādā tikai noteiktā dzīvesveidā un treniņu programmā. Sanda ēdienkarte katru dienu ir vienāda - Ķīnas salāti, gurķis vai tomāts, ceptas olas, trīs maizes šķēles, Holandes siers un kefīrs. 

Neraugoties uz pieticīgo uzturu, Sanda fiziskie rezultāti tikai kāpj, nav arī problēmu ar enerģiju un spēku. Viņš uzsver, ka nav slimojis jau četrus gadus un ne reizi nav guvis kādu traumu. 

Tas, ko izpilda Sandis, vairumam liksies kas ļoti sarežģīts, varbūt pat neiespējams. Bet viņš atzīst, ka ķermeņa pārvaldīšana ir desmit reižu vieglāka nekā apzināta prāta kontrolēšana. Pasniedzējs velk paralēles ar cilvēku tik ļoti iemīļotajām tehnoloģijām. Sandi izbrīna ierasti pieņemtā lietu kārtība, ka var kontrolēt tehnoloģijas, bet tajā pašā laikā nepārvaldīt savu ķermeni. Viņu motivēja apņemšanās iegūt kontroli pār savu ķermeni.

Pilna intervija ar Sandi Inzelbergu 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti