Latvijas badmintonisti nekvalificējas Eiropas čempionātam, bet izcīna reitinga punktus

Decembra sākumā septiņās Eiropas valstīs vienlaicīgi notika Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīri, noskaidrojot komandas, kuras piedalīsies kontinenta komandu čempionāta finālturnīrā. Latvijas valstsvienībai šis turnīrs ir jau beidzies, taču Latvijas spēlētājiem, pēc dalības kvalifikācijas turnīrā Sofijā, ir izdevies sakrāt vērtīgu pasaules reitinga punktus, informē Latvijas Badmintona federācija.

Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīri vienlaicīgi notika Anglijā, Moldovā, Portugālē, Francijā, Vācijā, Polijā un Bulgārijā. Kvalifikācijas turnīros piedalījās 30 valstsvienības, kuras cīnījās par septiņām ceļazīmēm uz finālturnīru, kas nākamā gada februārī risināsies Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā. Finālā piedalīsies astoņas komandas, tai skaitā septiņas komandas, kuras uzvarēja kvalifikācijas turnīros, kā arī Dānija kā finālturnīra rīkotāja un šī brīža Eiropas čempione.

Latvijas valstsvienība Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīrā tika ielozēta septītajā grupā kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, Somiju, Īriju un Bulgāriju. Šīs sešas komandas tika ielozētas divās apakšgrupās - Latvija kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, bet Bulgāriju kopā ar Somiju un Īriju. Sākumā šo apakšgrupu komandas savā starpā izspēlēja grupu turnīrus, bet šo grupu uzvarētāji pēc tam finālspēlē noskaidroja komandu, kura piedalīsies Eiropas komandu čempionāta finālturnīrā. No Bulgārijas grupas uz Dāniju dosies Īrijas valstsvienība, kura grupas finālspēlē uzvarēja Norvēģiju.

Latvijas valstsvienība Sofija abās spēlēs zaudēja ar vienādu rezultātu 1-4. Spēlē pret Norvēģiju, vienīgo spēli Latvijas komandas sastāvā uzvarēja Niks Podosinoviks, divos setos (21-18 21-16) pārspējot Peteru Roenu Stensītu. Līdz ar to Podosinoviks nopelnīja 289 reitinga punktus. Šobrīd viņš ir pasaules reitinga 399. pozīcijā.

Savukārt Latvijas valstsvienības mačā pret Izraēlu vienīgo individuālo uzvaru izcīnīja Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova, kuras divos setos (21-14, 21-15) pārspēja Juvalu Pugaču un Šeriju Rotšteinu.

Una Berga sieviešu vienspēlēs ir ieguvusi 92 punktus, tagad viņa reitingā ir 776.vietā. Sieviešu vienspēles Sofijā Latvijas valstsvienības sastāvā spēlēja arī Jekaterina Romanova, kura izcīnīja 227 punktus, šobrīd viņa ar 1360 punktiem ir pacēlusies uz 543.vietu.

Sieviešu dubultspēlēs Lencēviča pāri ar Bergu ir ieguvušas 550 punktus, un šobrīd šis Latvijas pāris ar 1100 reitinga punktiem ir 666.vietā. Savukārt otrs Latvijas pāris Lencēviča un Romanova Sofijā ieguva 507 punktus, un šobrīd ar 1982 punktiem šis pāris ir 462.vietā.

Jaukto dubultspēļu pāris Andis Bērziņš un Una Berga ir ieguvuši 305 reitinga punktus, un šobrīd ar 915 reitinga punktiem šis pāris ierindojas 1017.vietā.