Latvijas Badmintona federācija dīkstāvi izmanto, rīkojot globālus seminārus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Globālās pandēmijas laikā pārtraukums sacensību un treniņu grafikā ir arī badmintonistiem, taču Latvijas Badmintona federācija šajā laikā tiešsaistē rīko bezmaksas tālākizglītības seminārus treneriem un tiesnešiem visā pasaulē. Pirmajā, kas tika organizēts 2. aprīlī, piedalījās 128 treneri ne tikai no Latvijas un Eiropas, bet arī no tālākām valstīm, kā, piemēram, Indonēzija, Malaizija, Taizeme, Indija un Dienvidāfrika.

Pirmajā seminārā kā lektors uzstājās Martijns van Doremalens, kurš no 1985. līdz 2012. gadam bija Nīderlandes badmintona izlases galvenais treneris. Galvenās semināra tēmas: “Kā veidot gada plānu augstu sasniegumu sportistiem?” un “Talantu attīstības plānošana”.

Latvijas Badmintona federācijas pārstāvis Kristiāns Rozenvalds atzina, ka sākotnēji šāds seminārs nebija ieplānots kā starptautisks ar tik plašu dalību. Bet ar informāciju, ka tāds tiks organizēts, padalījušies treneri un sportisti no Latvijas, un ne tikai badmintonisti, bet citu sporta veidu pārstāvji, piemēram, Latvijas Tenisa savienība, kuriem ir savs draugu loks arī citās zemēs, un viens pēc otra sāka pieteikties arī ārzemju treneri, arīdzan no gana tālām un eksotiskām zemēm.

“Es patiesi jūtos lepns par to, ka izdevās piesaistīt tik interesantu lektoru no Nīderlandes, kā arī kopā ar viņu saskaņot aktuālus tematus. Man kā semināra vadītājam bija fantastiska sajūta, no Jelgavas dodot vārdu un pieslēdzot video trenerim Nīderlandē, bet pēc tam arī treneriem Indonēzijā, Indijā, Taizemē, Vācijā un citur. Mēs Latvijā bijām šī globālā notikuma iniciatori un veidotāji,” ar paveikto sporta dīkstāves laikā lepojas Rozenvalds.

“Dīvaini, bet nekas tāds cituviet nenotiek. Iespējams, mēs Latvijā protam operatīvāk reaģēt un ātrāk pieņemt lēmumus, kamēr citās Eiropas valstīs pierasts visu rūpīgi izplānot vairākus mēnešus uz priekšu.

Ārkārtas situācijā lēmumi ir jāpieņem ātrāk,” stāsta Rozenvalds.

Trenere Monika Radovska, klausoties pirmo tiešsaistes semināru, guvusi daudz vērtīgu atziņu, bet visnoderīgāk bijis uzklausīt informāciju par to, kā sagatavot sportistus augstu mērķu sasniegšanai, piemēram, kā pareizi sadalīt fizisko slodzi. "Viennozīmīgi šādi semināri ir laba ideja un tos vajag turpināt," sarunā ar LSM.lv uzsvēra Radovska, bilstot, ka ļoti svarīgi ir tas, ka vienlaicīgi šādā pašizglītošā pasākumā var piedalīties dažādu līmeņu treneri.

LSM.lv sazinājās ar vairākiem no Latvijas badmintona treneriem, kuri atzina, ka semināra ideja pati par sevi nemaz nav peļama, taču šajā gadījumā nedaudz apgrūtināja darbu tas, ka viss notika angļu valodā, taču ne visiem ir pietiekamas zināšanas. Vai būtu nepieciešams veidot tulkojumu, vai arī mērķēt tikai uz vietējo tirgu? Treneri šādam skatījumam arīdzan nepiekrita, jo tad nebūtu iespējams sapulcināt tik daudz kompetentu cilvēku, kuri var gan uzdot jautājumus lektoriem, gan arī oponēt.

Rozenvalds pats atklāja, ka pašam bijis interesanti, un īpaši atmiņā aizķērusies diskusija par talantu attīstīšanu. Treneri dalījušies pieredzē, ka nebūt nav pareizi bērnus līdz 12 gadu vecumam trenēt tikai un vienīgi vienā sporta veidā, jo praksē pierādās, ka audzēkņi, kuri iepriekš trenējušies citos sporta veidos un pēc tam ienākuši badmintonā, ātri adaptējas un ļoti īsā termiņā var pārspēt tos audzēkņus, kuri trenējušies tikai badmintonā. Šajā gadījumā ļoti palīdzot daudzpusīga fiziskā sagatavotība.

Latvijas Badmintona federācija plāno aktīvi izmantot šo dīkstāves laiku, rīkojot seminārus katru nedēļu, piebilda Rozenvalds. Viņaprāt, šis laiks ir ļoti piemērots, lai apgūtu jaunas lietas, turklāt padziļināti. Un citu jau neko tāpat tagad nevarot darīt, bet vēlāk tam vienkārši nebūs laika. Jau pēc pirmā semināra viņš saņēmis atzinību no ārvalstu kolēģiem par ātro rīcību semināra rīkošanā.

Nākamais seminārs plānots jau 9. aprīlī tiešsaistē, un tas tiks veltīts Latvijas un pasaules badmintona tiesnešiem, turklāt šo semināru ne tikai rīkos no Latvijas, bet arī galvenais lektors būs Latvijas badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris.

Lūsveris LSM.lv atklāja, ka šādi semināri ir ļoti noderīgi: “Ja sportisti var vingrot arī mājas apstākļos, tad šādas iespējas jārada arī tiesnešiem.”

Viņaprāt, ir ļoti svarīgi sanākt kopā, atsvaidzināt zināšanas un nodarbināt smadzenes.

Lūsveris atklāja, ka pats sekojis līdzi pirmajam semināram un sapratis, ka šādā tiešsaistes režīmā nepieciešams kāds palīgs, kurš lektoram palīdzētu gan ar tehniskas dabas jautājumiem, gan arī sagrupēt jautājumus. Viņš piebilda, ka 9. aprīļa semināram jau pieteikušies apmēram 70 dalībnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti