Latvijā nozīmīgākās sporta organizācijas rosina izmaiņas Sporta likumā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA) sagatavoja un iesniedza Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) būtiskus priekšlikumus grozījumiem Sporta likumā, piektdien informēja LOK. Rosināto izmaiņu autori vēlas panākt grozījumus, kas vairotu iespējas cīņā pret krāpšanos sportā, kā arī uzlabotu sporta sistēmas organizatorisko struktūru.

Sporta organizācijās uzskata, ka Sporta likums jāpapildina un jākoriģē atbilstoši situācijai vairākās jomās sporta nozarē, turklāt pēdējie grozījumi šajā likumā veikti pirms pieciem gadiem.

Sporta likumā aicina ieviest izmaiņas, kas paredz sporta un sporta izglītības sistēmas darbības tiesisko regulējumu, sporta federāciju lomas palielināšanu savu sporta veidu vadīšanā un koordinēšanā sadarbībā ar pašvaldībām. Tas ievērojami palīdzētu vairākiem sporta veidiem attīstīt reģionālo sporta centru jeb sporta internātu izveidi vairākās pašvaldībās.

Rosināts arī likumā precizēt sporta izglītības iestāžu statusu, būtiski palielinot sporta federāciju lomu to sporta programmu veidošanā, sporta darba organizēšanā un valsts un pašvaldību budžeta finansējuma izlietošanas lietderīguma nodrošināšanā.

Piedāvāto izmaiņu autori aicina pilnveidot normatīvo regulējumu, kā arī noteikt administratīvo un kriminālatbildību par nelikumīgu darbību, kas vērsta uz sporta rezultātu sarunāšanu un manipulācijām ar sporta sacensību gaitu, kā arī par antidopinga noteikumu pārkāpumiem.

Sporta organizācijas piedāvā Sporta likumā veikt arī vairākus grozījumus LNSP funkciju, struktūras un statusa pilnveidošanai, Veselības ministrijas lomas palielināšanai cīņā pret dopingu sportā, kā arī sporta sacensību organizēšanas un finansēšanas kārtības precizēšanai.

Uzskata, ka IZM apkopos visu ieinteresēto organizāciju priekšlikumus par grozījumiem Sporta likumā un virzīs to izskatīšanu LNSP sēdē 2.jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt