Latvijā izmēģina tekvoleju - galda tenisa un volejbola hibrīdu

Latvija allaž ir lepojusies ar sekmēm jaunu sporta veidu aizsākšanā. Pludmales volejbolists Mihails Samoilovs kopā ar pretinieku tīkla otrā pusē Rinaldu Aišpuru apvienoja spēkus un nedēļas nogalē Rīgā sarīkoja pirmo tekvoleja turnīru Baltijā.

Samoilovs juniors tekvoleju sarunā Latvijas Radio raksturoja kā galda tenisa un volejbola hibrīdu. Spēles galds ir līdzīgs kā galda tenisā, bet izliektā formā un noapaļotiem stūriem.

Sevi piesaka jauna spēle - tekvolejsMārtiņš Kļavenieks

  Tīkla lomu pilda barjera, bet spēle tāpat kā pludmales volejbolā rit divatā pret diviem pretiniekiem. Līdzīgi kā tenisā serves izpildīšanai ir divas iespējas, bet spēlēt nav viegli, jo galds ir mazs un jāspēj kontrolēt bumbu, paskaidroja Samoilovs.

  "Tas ir volejbols - ar galdu," jauno spēli raksturoja Samoilovs juniors, kurš jau ir uzrunāts kā tekvoleja vēstnieks Latvijā un Eiropā.

  Samoilovs uzskata, ka jaunā spēle nākotnē varētu pretendēt arī uz vietu olimpiskajās spēlēs. Tekvolejam ir finansiāli spēcīgi investori - bijušie augsta līmeņa futbola spēlētāji, līdz ar to labākas izredzes iekarot savu vietu zem saules. 

  Arī Aišpurs mudināja izmēģināt jauno spēli, lai katrs pats varētu to novērtēt.

  Tekvoleja priekštecis ir tekbols, kas izpelnījās itin solīdu atsaucību kā futbola un galda tenisa apvienojums. 

  Kas ir tekvolejs? 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti