Sporta studija

Matīss Ozols teātrī un kanoe laivā

Sporta studija

Dundagas volejbols

Showdown

Latvijā arvien populārāks kļūst šovdauns – sporta veids neredzīgajiem ar lielām ambīcijām

Latvijā arvien lielāko popularitāti iemantojies sporta veids šovudauns. Tas ļauj cilvēkiem ar redzes traucējumiem sacensties un nodarboties ar sportu. Tāpat šim sporta veidam ir ambīcijas iekļūt paralimpisko spēļu programmā.

Šovasar Liepājā norisinājās līdz šim lielākās šovdauna sacensības, kādas Latvija bijušas. Tajā startēja vairāk nekā 60 dalībnieki no 11 valstīm.

Šovdauns ir sporta veids, kas tiek spēlēts ar aizsietām acīm. Sporta veidu Kanādā izgudroja neredzīgs cilvēks, bet nu tas guvis popularitāti daudzviet pasaulē. Šovdaunu spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar diviem vārtiem (vārtu bedrītēm) galda galos. Spēles mērķis ir ar nūju iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu zem centrālā aizslietņa, netrāpot pa sānu sienām. Katrs spēlētājs servē divas reizes pēc kārtas.

Liepājas Neredzīgo biedrības valdes loceklis Aigars Bušs atklāja, kas sporta veidam nepieciešama ļoti liela koncentrēšanās spēja. Tāpat viņš uzsvēra, ka sporta veids ir attīstījies un tā līmenis Latvijā aug. „Tikko mēs sākām, tā bumbiņa tika vienkārši ripināta pa laukumu, bet arī mums līmenis ir audzis,” stāstīja Bušs.

Šovdauns palīdz sabiedrībā integrēties cilvēkiem, kas dažādu iemeslu dēļ zaudējuši redzi. Sports ļauj viņiem satikt draugus, un daudziem tas ir kļuvis vairāk par vienkārši hobiju.

Sporta veida tiesnese Elena Santini stāstīja, ka sacensības kļūst aizvien nopietnākas un ka sporta veids kļūst populārāks visā pasaulē. Tāpat viņa atklāja, ka daudzi sportisti speciāli cenšas ietaupīt naudu ikdienā, lai tikai varētu piedalīties šovdauna sacensībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti