Krievijā uzmanīgi seko savu sportistu izredzēm startēt Rio

Vēl diennakti pirms Riodežaneiro olimpisko spēļu sākuma nav droši zināms, cik Krievijas sportistu piedalīsies četrgades nozīmīgākajās sacensībās. Krievijā ir daudz informācijas par pašmāju atlētu centieniem garantēt tiesības startēt Rio, un ar to ir nodarbināti gan mediji, gan sociālo tīklu lietotāji.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) īpaša komisija vēlāk ceturtdien paziņos, cik Krievijas sportisti būs pielaisti olimpiskajam startam. Komisija trīs amatpersonu sastāvā darbu jau ir beigusi, bet tās lēmums vēl nav paziņots.

Krievijas Olimpiskā komiteja vēstīja, ka startēs apmēram 270 sportisti, bet sākotnēji delegācijā bija plānots iekļaut 380 atlētus. Daļa sportistu pēc izslēgšanas no olimpiešu vidus pārsūdzēja lēmumu Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā, bet tikai retajam tur izdevās panākt sev labvēlīgu lēmumu.

Atmosfēra Krievijā ir diezgan nervoza, sabiedrībā zināmi cilvēki teikuši, ka neskatīsies un nesekos olimpiskajām spēlēm, jo pret viņu valsts atlētiem esot izturējušies negodīgi. Taču katra sportista panākumiem, pretendējot uz iespēju startēt, seko uzmanīgi.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja 24.jūlijā atturējās pieņemt lēmumu par Krievijas delegācijas tiesībām startēt Rio, uzticot lemšanu starptautiskajām sporta veidu federācijām. Krievijas izredzes iedragāja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgas komisijas ziņojums, kurā viena no pasaules sporta lielvarām tika vainota valsts atbalstītas dopinga sistēmas uzturēšanā un blēdībās dopinga analīzēs Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Riodežaneiro olimpiskās spēles atklās naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika. Sacensības ilgs līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti