Komandas līderi Latvijas vietu desmitniekā šaha olimpiādē uzskata par sasniedzamu mērķi

Iekļūšana pasaules šaha olimpiādes labāko komandu desmitniekā ir augsts, taču reāli sasniedzams mērķis, ceturtdien medijiem teica Latvijas vīriešu un sieviešu komandu līderi Aleksejs Širovs un Dana Reizniece-Ozola. Pasaules šaha olimpiāde no 1. līdz 14.augustam risināsies Trumsē, Norvēģijā.

Iepriekšējā olimpiādē pirms diviem gadiem Latvija vīriešu konkurencē ieguva 28.vietu, taču šoreiz jānospēlē labāk, teica Širovs. Viņš komandu sacensību formātu uzskata par sev piemērotu, jo atbildība komandas biedru priekšā palīdz maksimāli mobilizēties un parādīt labāko sniegumu. Širovs atzinīgi novērtēja komandas sastāvu un piebilda, ka īpašas cerības saista ar Igoru Kovaļenko.

"Formāli pasaulē esam apmēram 23.vietā, taču pirmais divdesmitnieks mums ir pa spēkam, un arī pirmais desmitnieks ir reāls mērķis. Jāizvirza augsts mērķis un pēc tā jātiecas. Ticu sev un komandai," apņēmīgi noskaņots pirms došanās uz Norvēģiju ir Širovs. 

Pirmo desmitnieku par labu mērķi sieviešu komandai nosauca Reizniece-Ozola, taču piebilda, ka šahisti tāpat kā citi sportisti ir māņticīgi, un par rezultātiem gaidāmajās sacensībās runā nelabprāt. Pēc reitinga Latvijas sieviešu komanda ir 24.vietā, bet iepriekšējā olimpiādē pirms diviem gadiem izcīnīja 18.vietu.  

Par Latvijas sieviešu komandas spēcīgu pusi Reizniece-Ozola nosauca vienmērīgo sastāvu, kurā nav spilgtu zvaigžņu, taču visas dalībnieces ir spēcīgas šahistes. Komandu turnīros tas ir jo īpaši svarīgi, paskaidroja Reizniece-Ozola. Katrā sacensību kārtā spēlēs pa četriem dalībniekiem, bet pa vienam vīrietim un sievietei paliks rezervē. Reizniece-Ozola cer, ka sieviešu komandai augstākus rezultātus palīdzēs sasniegt Lietuvas treneris Aloizs Kveinis, kurš ir lielisks sieviešu šaha psihologs. 

Šahisti rēķinās, ka internetā viņu gaitām sekos daudz atbalstītāju, un olimpiādes spēļu norisi, iespējams, varēs redzēt arī Esplanādē. Komandai būs ļoti vajadzīgs pozitīvs morāls atbalsts un izpratne, ja gadīsies kādas likstas, sacīja Širovs. 

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Baltijas zonas prezidents Āris Ozoliņš atgādināja, ka Latvijas komandu līdz šim augstākie panākumi bija 5.vieta vīriešiem un 12.vieta sievietēm 1992.gadā Filipīnās, taču arī šoreiz šahisti esot gatavi cīnīties par augstākajiem mērķiem. Gan vīriešu, gan sieviešu komanda Latvijā aizvadīja vairākas treniņnometnes, kaļot plānus, kas ļautu pārsteigt nākamos sāncenšus. 

Latvijas komanda pasaules šaha olimpiādē:

Vīrieši: Aleksejs Širovs, Igors Kovaļenko, Artūrs Neikšāns, Normunds Miezis, Toms Kantāns

Sievietes: Dana Reizniece-Ozola, Laura Rogule, Ilze Bērziņa, Katrīna Šķiņke, Inguna Erneste

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti