Dienas ziņas

Stārķu saliņas apmetne būs kultūras piemineklis

Dienas ziņas

"Rožkalnu" kopiena svin 20 gadus

Notiek Starptautiskās mākslas vingrošanas sacensības

Ķekavā 400 jaunās mākslas vingrotājas tiekas starptautiskās sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ķekavā trīs dienu garumā spēkiem mērojas gandrīz 400 jaunās mākslas vingrotājas no sešām valstīm. Sacensību organizēšanu pirms gandrīz trīsdesmit gadiem aizsāka trenere Vita Mikitanova, bet tagad šo tradīciju jau turpina viņas audzēkne.

Ķekavā mākslas vingrošana jau izsenis bijis viens no populārākajiem sporta veidiem, ar kuru nodarboties sāk jau apmēram četru gadu vecumā, bet dažkārt vēl krietni agrāk. Visbiežāk šajā vecumā sporta veidu izvēlas vecāki, bet notiek arī citādi.

“Šoreiz šī bija meitas iniciatīva. Viņa bija maza knīpa, kad viņa pateica: mammīt, es gribu vingrot. Es viņai parādīju ar pirkstu treneri, un teicu: ja tu ar to tanti sarunāsi, ka viņa tevi ņem, tad tu vari vingrot,” atceras Tīnas mamma Iveta.

Mazajām mākslas vingrotājām gan īsti nebija iespēju sacensties, tāpēc gandrīz pirms trīsdesmit gadiem Ķekavas sporta skola aizsāka sacensību organizēšanu. Iesākumā tajās piedalījās kādreizējā Rīgas rajona mazās vingrotājas, bet drīz vien tās kļuva par starptautiskām sacensībām. Šoreiz uz ''Stars 2019'' ieradušās gandrīz 400 mākslas vingrotājas no sešām valstīm.

“Nodarbojas no trīs gadu vecuma, bet sacensībās piedalās no 4-5 gadiem. Pirmoreiz mēs uz citu valsti atbraucām. Tā ir mūsu pirmā uzstāšanās, un esam iekļuvušas pirmajā sešiniekā,”  priecājas Aleksandras mamma Jūlija no Tallinas.

Jaunākajām sacensību dalībniecēm ir seši gadi, bet senioru grupas meitenēm divdesmit. Priekšnesumus vērtē divas žūrijas komandas, katra desmit cilvēku sastāvā, un kritēriji visiem vecumiem ir vienādi. “Tiek vērtēti elementi: līdzsvari, lēcieni, griezieni. Tad, kad meitenes startē ar priekšmetu, tiek vērtētas darbības ar priekšmetu, ko viņas izpilda. Tad ir brigāde, kas vērtē izteiksmīgumu, saskaņu ar mūziku un plastiku. Tiek vērtēts absolūti viss,”  stāsta sacensību galvenā tiesnese, pasākuma organizatore Estere Repke.

Sacensības ''Stars 2019'' noslēgsies svētdien, 12. maijā, kad savas prasmes žūrijai rādīs A un B grupas juniores un seniores.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti